Serwis informacyjny - Tagi: NuScale

poprzednie « wiadomości (11-20) z 43 » następne

Nuscale wystąpił z wnioskiem SDA dla reaktora 77 MWe

NuScale złożył wniosek aplikacyjny w sprawie homologacji (SDA) swojego bloku jądrowego o mocy 77 MWe do amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego (NRC). Jednocześnie pojawiły się informacje o podniesieniu przewidywanego kosztu produkcji przez niego energii elektrycznej do 89 $/MWh. Pierwotnie było to 55 $/MWh według wartości dolara w roku 2018 (65 $/MWh 2023).
czytaj więcej

Kolejny krok do budowy SMR Nuscale w Rumunii

Amerykańska firma NuScale Power poinformowała wczoraj o podpisaniu w dniu 28 grudnia 2022 roku z rumuńską firmą RoPower Nuclear, w której udziały w równych częściach posiadają SN Nuclearelectrica oraz Nova Power & Gas, umowy na front-end Engineering and Design (FEED) dla projektu SMR NuScale VOYGR™ w Rumunii.
czytaj więcej

US NRC zakończyła ocenę wniosku preaplikacyjnego NuScale Power

Komisja Dozoru Jądrowego Stanów Zjednoczonych US NRC zakończyła ocenę wniosku preaplikacyjnego złożonego przez NuScale Power w sprawie przyznania niewiążącej homologacji (Standard Design Approval – SDA) ich projektowi US-460 czyli elektrowni składającej się z sześciu bloków o mocy 77 MWe każdy z reaktorami VOYGR zanurzonymi we wspólnym basenie technologicznym.
czytaj więcej

KGHM z pierwszym wnioskiem SMR o wydanie opinii Prezesa PAA

Wczoraj do Państwowej Agancji Atomistyki wpłynął również wniosek spółki KGHM Polska Miedź o wydanie ogólnej opinii dotyczącej planowanych rozwiązań organizacyjno-technicznych stosowanych w reaktorze NuScale. Była to pierwsza aplikacja dotycząca technologii SMR, złożona do Państwowej Agencji Atomistyki, jako drugi podobny wniosek dotyczący reaktora BWRX-300 złożył wczoraj Orlen Synthos Green Energy.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 43 » następne