Serwis informacyjny - Tagi: PPEJ

poprzednie « wiadomości (1-10) z 94 » następne

Energia [od]nowa – raport o transformacji energetycznej Polski ILF Consulting Engineers Polska

Transformacja polskiej branży energetycznej jest trudnym wyzwaniem, przede wszystkim z uwagi na istotną – sięgającą obecnie 70% – zależność od stałych paliw kopalnych. Sprawia ona, że hurtowa cena krajowej energii elektrycznej jest najwyższą w UE i przekracza o 50% średnią europejską. Temat jest pilny. Najnowsze badania z Uniwersytetu Harvarda i University Collage London pokazują, że wskutek zanieczyszczenia powietrza w Polsce umiera około 90 tys. osób rocznie, niemal dwa razy więcej niż szacowano do tej pory. Czy zakładane inwestycje w branży elektroenergetycznej w latach 2021–2040 wynoszące około 110 miliardów EUR, w tym na energetykę odnawialną ponad 40 miliardów EUR, wystarczą? Co nas czeka w najbliższej przyszłości? Eksperci ILF Polska prezentują w raporcie stan polskiej transformacji energetycznej.
czytaj więcej

Korea Hydro & Nuclear Power zaoferuje Polsce budowę elektrowni APR1400 wraz z finansowaniem

Korea Hydro & Nuclear Power posiadająca blisko pięćdziesięcioletnie doświadczenie w budowie i eksploatacji elektrowni jądrowych składając ofertę dla PPEJ pragnie nawiązać do tradycji wieloletniego partnerstwa pomiędzy Koreą Południową a Polską. Jak informuje firma KHNP, dla projektów polskich elektrowni jądrowych, planuje zaproponować najbardziej zaawansowane, bezpieczne i w pełni spełniające wymagania UE rozwiązania technologiczne.
czytaj więcej

Westinghouse może pomóc Polsce w realizacji celów energetycznych PEP2040

Jak poinformowała amerykańska firma Westinghouse Electric Company wczoraj w Warszawie doszło do spotkania Prezesa tej firmy Patricka Fragmana z Sekretarzem Stanu w KPRM, Pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim. Spotkanie nastąpiło w wyniku wejścia w życie podpisanej w zeszłym roku umowy między Polską a Stanami Zjednoczonymi o współpracy w celu rozwoju Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz cywilnego przemysłu jądrowego w Polsce.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 94 » następne