Serwis informacyjny - Tagi: PPEJ

poprzednie « wiadomości (1-10) z 227 » następne

Projekt budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej nabiera tempa. Ruszają prace geologiczne w miejscu planowanej inwestycji

W maju ruszają prace geologiczne w miejscu planowanej budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Pierwszy etap badań zakończy się w tym roku, a wyniki zostaną wykorzystane w trwającym procesie projektowania elektrowni przez konsorcjum Westinghouse i Bechtel. – Chcemy dobrze poznać strukturę gruntu, na którym posadowiona będzie elektrownia. Dzięki temu będziemy mogli dopracować sam projekt elektrowni z perspektywy bezpieczeństwa – podkreśla Leszek Hołda, prezes Bechtel Polska.
czytaj więcej

„Nie ma chaosu komunikacyjnego co do harmonogramu PEJ!”

„Nie ma chaosu komunikacyjnego co do harmonogramu PEJ!” poinformowała na platformie X (d. Twitter) minister przemysłu Marzena Czarnecka. Wpis pani minister był odpowiedzią na komentarz medialny, w którym autor najwyraźniej niewłaściwie zinterpretował zapowiedzi jakie padły z ust różnych przedstawicieli Rady Ministrów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
czytaj więcej

Westinghouse ogłosił wybór siedmiu polskich dostawców dla budowy AP1000?

9 kwietnia 2024 roku podczas prezentacji raportu PwC, który dotyczy wpływu ekonomicznego budowy bloków AP1000 w Polsce, "Westinghouse ogłosił również wybór siedmiu polskich dostawców do wsparcia budowy w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino oraz innych europejskich projektów: Polimex Mostostal Siedlce, Baltic Operator (Grupa Przemysłowa Baltic), Mostostal Kielce, Mostostal Kraków, ZKS Ferrum, Famak i Energomontaż-Północ Gdynia".
czytaj więcej

Dwa przetargi w ramach budowy konstrukcji morskiej (MOLF) dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej

Urząd Morski w Gdyni prowadzi dwa ważne postępowania przetargowe, związane z budową konstrukcji morskiej do rozładunku (Marine Off-Loading Facility “MOLF”). Będzie to element infrastruktury towarzyszącej pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej - inwestycji realizowanej przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe w lokalizacji „Lubiatowo-Kopalino” na Pomorzu.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 227 » następne