Serwis informacyjny - Tagi: PPEJ

poprzednie « wiadomości (1-10) z 175 » następne

PEJ i uczelnie wyższe w Gdańsku będą wspólnie kształcić kadry dla energetyki jądrowej

2 lutego Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podpisała umowę o współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Gdańskim, tworzącymi Uczelnie Fahrenheita (FarU). Razem z inwestorem odpowiedzialnym za budowę pierwszej elektrowni na Pomorzu gdańskie uczelnie będą szkolić kadry dla przemysłu jądrowego.
czytaj więcej

Dr Łukasz Młynarkiewicz nowym wiceprezesem w Polskich Elektrowniach Jądrowych

Jak poinformowały Polskie Elektrownie Jądrowe, spółka odpowiedzialna za przygotowanie, w ramach programu PEJ, inwestycji polegającej na budowie elektrowni jądrowych o łącznej mocy zainstalowanej od ok. 6 GWe do ok. 9 GWe w oparciu o sprawdzone, wielkoskalowe, wodne ciśnieniowe reaktory jądrowe generacji III+, z dniem dzisiejszym funkcję Wiceprezesa Zarządu Spółki objął Pan dr Łukasz Młynarkiewicz.
czytaj więcej

Rodzina Atomickich przekonała do siebie Polaków

W ciągu ostatnich tygodni o energetyce jądrowej w Polsce mówi się bardzo dużo. Ma to związek zarówno z realizacją Programu polskiej energetyki jądrowej, jak również z trwającą w jego ramach kampanią edukacyjno-informacyjną Ministerstwa Klimatu i Środowiska: „Poznaj Atomickich. Z energią jądrową na co dzień”. Realizowane działania adresowane są zarówno do ogółu społeczeństwa, jak również do społeczności lokalnych z lokalizacji wskazanych w PPEJ, jak preferowane do budowy drugiej elektrowni jądrowej.
czytaj więcej

PLK PLK zapewnią kolejowy dostęp do elektrowni jądrowej

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o wyborze zwycięskiej oferty w przetargu na wykonawcę dokumentacji projektowej dla modernizacji i budowy linii kolejowych prowadzących do planowanej elektrowni jądrowej Lubiatowo – Kopalino. Realizacja inwestycji umożliwi nie tylko sprawny i bezpieczny dowóz ładunków na potrzeby budowy elektrowni, ale poprawi również dostęp do kolei w tej części województwa pomorskiego. Zadanie będzie realizowane ze środków budżetowych jako inwestycja towarzysząca budowie elektrowni jądrowej.
czytaj więcej

Nie będzie specjalnego podatku na budowę elektrowni jądrowych

- Nie jest planowana żadna danina atomowa, żaden podatek atomowy – oświadczył Tomasz Nowacki, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska podczas debaty „Kierunki rozwoju polskiego programu energetyki atomowej”. Dyskusję przeprowadzono w Centrum Prasowym PAP w ramach konferencji „Transformacja energetyczna dla przyszłości Polski”.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 175 » następne