Portal nuclear.pl

O nas

Portal nuclear.pl powstał w 2000 roku z inicjatywy Pawła Żbikowskiego, jako odpowiedź na szerzącą się falę nieprawdziwych informacji na temat energetyki jądrowej oraz zagadnień związanych z promieniowaniem jonizującym. Jako pierwsze polskojęzyczne źródło podjęliśmy się trudnej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie szeroko rozumianej atomistyki, w tym wykorzystania energii jądrowej w energetyce, medycynie i innych gałęziach przemysłu. Na naszych stronach można znaleźć informacje o tym jak działa elektrownia jądrowa, opisy zachodzących zjawisk, typy i budowę reaktorów a także lokalizację EJ w Europie.

Z portalu można dowiedzieć się jak wykorzystuje się promieniowanie jonizujące w diagnostyce i radioterapii medycznej, przemyśle, rolnictwie, geologii oraz jak się przed nim chronić.

Portal nuclear.pl to też jednak najnowsze informacje dotyczące zagadnień jądrowych z kraju i ze świata, tworzone w oparciu o własny potencjał redakcyjny oraz we współpracy z innymi redakcjami.

Naszą działalność skupiamy głównie na edukacji i przekazie prawdziwych informacji dotyczących energetyki jądrowej. Bierzemy aktywny udział w organizowanych konferencjach i seminariach. Jesteśmy Patronem Medialnym wielu wydarzeń związanych z energetyką jądrową. Publikujemy własne materiały i chętnie odpowiadamy na pytania prasy jak i zwykłych ludzi.

Od 2023 roku właścicielem oraz wydawcą Portalu nuclear.pl jest, powstała w 2020 roku, Fundacja nuclear.pl