Serwis informacyjny

poprzednie « wiadomości (1-10) z 2611 » następne

Ontario Power Generation wybiera technologię BWRX-300

Kanadyjska firma Ontario Power Generation wybrała mały reaktor modułowy SMR BWRX-300 do rozbudowy obiektu jądrowego w Darlington i będzie współpracować z GE Hitachi Nuclear Energy w celu wdrożenia tego reaktora. Pierwszy w Kanadzie komercyjny SMR do pracy w sieci elektroenergetycznej może zostać ukończony już w 2028 roku.
czytaj więcej

Polskie firmy odpisują porozumienia o współpracy z EDF

W trakcie czwartej edycji Światowej Wystawy Przemysłu Jądrowego (World Nuclear Exhibition – WNE), która trwa właśnie w Paryżu, EDF aktywnie angażuje się w promocję swojego portfela technologii reaktorów jądrowych, usług i know-how, podkreślając swoje kompetencje w całym cyklu życia projektu jądrowego, od procesu projektowania, budowy, eksploatacji i konserwacji, przez szkolenia i rozwój umiejętności po likwidację i zarządzanie odpadami.
czytaj więcej

Rumunia wybuduje nowy kompleks Athena.

Konsorcjum włoskiego Ansaldo Nucleare i rumuńskiego Reinvent Energy otrzymało kontrakt o wartości około 20,0 mln EUR na zaprojektowanie, dostawę, wybudowanie i uruchomienie obiektu badawczego w celu opracowania reaktorów chłodzonych ołowiem.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 2611 » następne