Serwis informacyjny

poprzednie « wiadomości (1-10) z 3262 » następne

Nowy Wiceprezes Polskich Elektrowni Jądrowych

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Polskich Elektrowni Jądrowych, spółki odpowiedzialnej za przygotowanie procesu inwestycyjnego i pełnienie roli inwestora w projekcie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, powołało z dniem 27 marca 2023 roku Pana Seweryna Kowalczyka na stanowisko Wiceprezesa Spółki.
czytaj więcej

Polskie Elektrownie Jądrowe, Westinghouse i Bechtel rozmawiają o zacieśnieniu współpracy

Kierunki i zasady współpracy – to główny temat rozmów, jakie odbyły się w Waszyngtonie pomiędzy spółką Polskie Elektrownie Jądrowe oraz firmami Westinghouse Electric Company i Bechtel Corporation. W rozmowach brali udział pełniący obowiązki Prezesa PEJ Łukasz Młynarkiewicz, Prezes Energy Systems w Westinghouse Electric Company David Durham, oraz Wiceprezes i zarazem główny Dyrektor Wykonawczy Bechtel Craig Albert oraz John Howanitz, Prezes segmentu Energetyki jądrowej, Bezpieczeństwa i Środowiska w Bechtel.
czytaj więcej

Dlaczego nie ma jeszcze SMR-ów?

Główną barierą rozwoju energii jądrowej jest finansowanie budowy reaktorów: kolosalny koszt gigawatowej jednostki oraz struktura wydatków zdominowana przez koszty kapitałowe (Rys. 1, Rys. 2), czyniąca ją wybitnie podatną na problemy w długiej budowie (mediana 8 lat/GWe). Za energię jądrową płaci się z góry i aby się zwróciła, potrzebuje stabilnego kształtu rynku i przewidywalnej sytuacji politycznej przez dekady.
mediana 8 lat/GWe). Za energię jądrową płaci się z góry i aby się zwróciła, potrzebuje stabilnego kształtu rynku i przewidywalnej sytuacji politycznej przez dekady.' rel='nofollow'>czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 3262 » następne