Serwis informacyjny - Tagi: NCBJ

poprzednie « wiadomości (1-10) z 123 » następne

VII Forum Innowacyjności

Rola energetyki jądrowej w ochronie klimatu i środowiska to główny temat rozmów podczas VII Forum Innowacyjności „Klimat wobec wyzwań XXI wieku”, które odbyło się 28 maja 2021 roku w formule on-line. W wydarzeniu udział wzięli: minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Tomasz Nowacki oraz przedstawiciele Narodowego Centrum Badań Jądrowych, Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej, Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej.
czytaj więcej

Realizacja prac projektowych reaktora HTGR – umowa podpisana

Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki podpisały umowę na realizację kolejnej partii prac projektowych wysokotemperaturowego reaktora chłodzonego gazem (ang. High Temperature Gas cooled Reactor, HTGR). W wydarzeniu, które odbyło się 12 maja 2021 roku w Otwocku-Świerku, uczestniczyli minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych Krzysztof Kurek.
czytaj więcej

NOMATEN: w 2020 osiągnęliśmy zdolność operacyjną i zbudowaliśmy zespół który ruszył z projektami w dziedzinie badań materiałowych

NOMATEN, międzynarodowa agenda badawcza działająca w Narodowym Centrum Badań Jądrowych, podsumowuje swój pierwszy rok aktywności. Priorytetem centrum są badania nad nowymi i ulepszonymi materiałami dla przemysłu i medycyny nuklearnej. W 2020 dołączyło do NOMATEN 10 naukowców (w tym 7 z zagranicy) którzy, pomimo pandemii, kontynuują swoje badania i rozpoczynają nowe projekty. W 2021 natomiast planowane jest podwojenie liczebności zespołu naukowców i rozbudowa infrastruktury badawczej.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 123 » następne