Serwis informacyjny - Tagi: NCBJ

poprzednie « wiadomości (1-10) z 106 » następne

Nadprzewodząca fotokatoda nowatorskiej konstrukcji będzie zasilać PolFEL

Naukowcy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych opracowują nowatorską nadprzewodzącą fotokatodę, dzięki której budowany obecnie polski laser na swobodnych elektronach PolFEL będzie mógł efektywnie pracować w modzie fali ciągłej, wyróżniając się tym na tle innych tego typu urządzeń na świecie. Publikacja dotycząca przygotowania w pełni nadprzewodzącej, tzw "hybrydowej" fotokatody działa elektronowego ukazała się we wrześniowym numerze czasopisma Vacuum.
czytaj więcej

Szkoła Doktorska NCBJ i IChTJ ogłasza rekrutację na studia doktoranckie

Narodowe Centrum Badań Jądrowych od lat kształci doktorantów w dziedzinie fizyki. W zeszłym roku połączyło siły z Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej tworząc interdyscyplinarne studia doktorskie kształcące młodych naukowców w wielu działach fizyki i chemii takich jak np. fizyka i chemia jądrowa, fizyka reaktorowa, radiofarmacja, fizyka wysokich energii, kosmologia i astrofizyka.
czytaj więcej

Polski akcelerator na polskiej granicy UE

Na kolejowym przejściu granicznym Kuźnica Białostocka - Grodno działa z pełną funkcjonalnością urządzenie rentgenowskie do prześwietlania wagonów kolejowych. Zostało ono zbudowane z wykorzystaniem rozwiązań wypracowanych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 106 » następne