Serwis informacyjny - Tagi: PAA

poprzednie « wiadomości (1-10) z 86 » następne

Akademia Onkologii Nuklearnej

O postępach w zakresie medycyny nuklearnej dyskutowali uczestnicy Akademii Onkologii Nuklearnej organizowanej przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy. Wydarzenie obyło się w dniach 5-6 listopada 2020 roku. W trakcie otwarcia Akademii przemówienie wygłosił Prezes Państwowej Agencji Atomistyki dr Łukasz Młynarkiewicz.
czytaj więcej

Synthos Green Energy rozpoczyna dialog regulacyjny z Państwową Agencją Atomistyki

Synthos Green Energy przedstawił Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) propozycję zakresu opinii ogólnej w sprawie rozwiązań organizacyjno-technicznych małego reaktora modułowego BWRX-300 firmy GE Hitachi Nuclear Energy (GEH). Propozycję zakresu wniosku spółka przygotowała we współpracy z globalnymi liderami z branży: fińskim liderem energetyki nuklearnej Fortum Power and Heat Oy, największym amerykańskim operatorem elektrowni jądrowych Exelon Generation oraz dostawcą technologii GEH.
czytaj więcej

Międzynarodowa konferencja NUTECH-2020

W dniach 4-7 października w Warszawie odbywa się międzynarodowa konferencja NUTECH-2020, która jest kontynuacją Ogólnopolskich Sympozjów Zastosowań Techniki Jądrowej w Przemyśle, Rolnictwie, Medycynie i Ochronie Środowiska, które od roku, 1960 co trzy lata odbywają się w Polsce.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 86 » następne