Serwis informacyjny - Tagi: PAA

poprzednie « wiadomości (1-10) z 139 » następne

PAA: Nawiewanie saharyjskiego pyłu nad teren Europy - brak zagrożenia radiologicznego dla Polski

W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi na temat zagrożenia radiacyjnego w związku z nawiewaniem nad teren Europy pyłu saharyjskiego Państwowa Agencja Atomistyki wydała komunikat, w którym poinformowano, iż jest to zjawisko cykliczne, nie stanowiące zagrożenia radiologicznego dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska, a ilość izotopów promieniotwórczych jest w nim niewielka.
czytaj więcej

PAA: uruchomiono kolejne stacje PMS

Państwowa Agencja Atomistyki uruchomiła na przełomie czerwca i lipca trzy dodatkowe stacje wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych. Znajdują się one w województwie podlaskim w miejscowościach Waliły, Sidra i Hajnówka. Dodatkowo wymieniono stację w Zielonej Górze.
czytaj więcej

PAA potwierdza poprawność zakresu weryfikacji analiz bezpieczeństwa dla elektrowni jądrowej na Pomorzu

Prezes Państwowej Agencji Atomistyki wydał ogólną opinię dotyczącą analiz bezpieczeństwa dla elektrowni jądrowej na Pomorzu. Przedstawiony we wniosku złożonym przez Polskie Elektrownie Jądrowe zakres planowanej, niezależnej weryfikacji analiz bezpieczeństwa uznano za poprawny. To kolejny krok w kierunku uzyskania wszystkich wymaganych prawem zgód administracyjnych dla pierwszej elektrowni jądrowej w kraju.
czytaj więcej

Andrzej Głowacki nowym prezesem PAA

22 marca 2023 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, na wniosek Ministra Klimatu i Środowiska, powołał Andrzeja Głowackiego na stanowisko prezesa Państwowej Agencji Atomistyki. 29 marca powołanie nowemu prezesowi PAA, w imieniu szefa rządu, wręczyła Anna Moskwa – Minister Klimatu i Środowiska.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 139 » następne