Serwis informacyjny - Tagi: PAA

poprzednie « wiadomości (1-10) z 141 » następne

Polska dołącza do WENRA

Jak podała Państwowa Agencja Atomistyki członkowie Zachodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Regulatorów Jądrowych WENRA poparli wniosek Polski o przystąpienie do Stowarzyszenia, w którym do tej pory nasz kraj miał status obserwatora.
czytaj więcej

PAA: Nawiewanie saharyjskiego pyłu nad teren Europy - brak zagrożenia radiologicznego dla Polski

W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi na temat zagrożenia radiacyjnego w związku z nawiewaniem nad teren Europy pyłu saharyjskiego Państwowa Agencja Atomistyki wydała komunikat, w którym poinformowano, iż jest to zjawisko cykliczne, nie stanowiące zagrożenia radiologicznego dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska, a ilość izotopów promieniotwórczych jest w nim niewielka.
czytaj więcej

PAA: uruchomiono kolejne stacje PMS

Państwowa Agencja Atomistyki uruchomiła na przełomie czerwca i lipca trzy dodatkowe stacje wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych. Znajdują się one w województwie podlaskim w miejscowościach Waliły, Sidra i Hajnówka. Dodatkowo wymieniono stację w Zielonej Górze.
czytaj więcej

PAA potwierdza poprawność zakresu weryfikacji analiz bezpieczeństwa dla elektrowni jądrowej na Pomorzu

Prezes Państwowej Agencji Atomistyki wydał ogólną opinię dotyczącą analiz bezpieczeństwa dla elektrowni jądrowej na Pomorzu. Przedstawiony we wniosku złożonym przez Polskie Elektrownie Jądrowe zakres planowanej, niezależnej weryfikacji analiz bezpieczeństwa uznano za poprawny. To kolejny krok w kierunku uzyskania wszystkich wymaganych prawem zgód administracyjnych dla pierwszej elektrowni jądrowej w kraju.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 141 » następne