Serwis informacyjny - Tagi: PAA

poprzednie « wiadomości (11-20) z 123 » następne

PAA: Jak działa monitoring radiacyjny?

Agresja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, działania militarne prowadzone wokół ukraińskich obiektów jądrowych wywołały niepokoje na całym świecie. Stanowiły też wyzwanie nie tylko dla Państwowej Agencji Atomistyki, ale innych instytucji skupionych w obszarze bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej. Prowadzone do tej pory działania wojenne nie spowodowały zagrożenia radiacyjnego w Polsce, ale zdecydowanie zwróciły uwagę na bezpieczeństwo radiacyjne.
czytaj więcej

Nowy partner PAA we współpracy dozorowej

Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała o nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem zagranicznym. Jest nim urząd dozoru jądrowego Słowenii SNSA (ang. Slovenian Nuclear Safety Administration). Umowę o współpracy w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej podpisano podczas wizyty 24 maja 2022 roku przedstawicieli PAA w słoweńskiej Lublanie.
czytaj więcej

Polscy eksperci PAA i UDT zapoznają się z amerykańską technologią jądrową

Przedstawiciele Państwowej Agencji Atomistyki oraz Urzędu Dozoru Technicznego uczestniczą w trzymiesięcznych programach stażowych (OJT – on-the-job training) w Stanach Zjednoczonych. Celem wyjazdu jest wzmocnienie zaplecza ekspertów i inspektorów, którzy będą brali udział w procesie nadzoru budowy oraz eksploatacji elektrowni jądrowej w Polsce.
czytaj więcej

40 lat Państwowej Agencji Atomistyki

27 lutego 1982 roku stanowi ważną datę w historii polskiej atomistyki. Tego dnia Sejm uchwalił ustawę o utworzeniu Państwowej Agencji Atomistyki – weszła ona w życie 9 marca 1982 roku. Z tą datą formalnie powstała Państwowa Agencja Atomistyki. Na początku swojego istnienia Agencja nadzorowała działalności wykorzystujące źródła promieniotwórcze w sposób pośredni, m.in. poprzez podległe wówczas Agencji Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 123 » następne