Serwis informacyjny - Tagi: MAEA

poprzednie « wiadomości (1-10) z 53 » następne

Raport MAE na temat kanadyjskiej polityki energetycznej

Międzynarodowa Agencja Energetyczna poinformowała dziś o opublikowaniu raportu na temat kanadyjskiej polityki energetycznej. Raporty tego rodzaju dotyczące krajów członkowskich MAE są wydawane regularnie od roku 1976. Zawierają one zarówno analizę stanu istniejącego i istniejących planów, jak i rekomendacje specjalistów Agencji.
czytaj więcej

MAEA: rozpoczęcie budowy centrum szkoleniowego do zwalczania terroryzmu jądrowego

Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Rafael Mariano Grossi, uczestniczył w dniu 12 lipca w uroczystości rozpoczęcia budowy nowego obiektu, który pomoże w szkoleniu krajów członkowskich w zwalczaniu terroryzmu jądrowego w takich obszarach jak nielegalny handel materiałami jądrowymi czy fizyczna ochrona obiektów oraz ważnych wydarzeń publicznych.
czytaj więcej

MAEA kończy misję doradczą w zakresie bezpieczeństwa jądrowego na Białorusi

Zespół ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej zakończył w piątek misję doradczą w zakresie bezpieczeństwa jądrowego na Białorusi. Celem dwutygodniowej misji Międzynarodowej Służby Doradczej Ochrony Fizycznej (IPPAS) był przegląd krajowego systemu bezpieczeństwa materiałów jądrowych oraz związanych z nimi urządzeń i działań.
czytaj więcej

Polska przyjęła zintegrowany plan działania w zakresie ochrony fizycznej INSSP

Polska przyjęła Zintegrowany Plan Działania INSSP (ang. Integrated Nuclear Security Support Plan) w zakresie ochrony fizycznej materiałów i obiektów jądrowych oraz źródeł promieniotwórczych na lata 2020-2023. Ma on na celu wzmocnienie ram instytucjonalnych i prawnych dla zabezpieczeń przed nieuprawnionym dostępem do obiektów i materiałów jądrowych oraz źródeł promieniotwórczych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 53 » następne