Serwis informacyjny - Tagi: MAEA

poprzednie « wiadomości (11-20) z 74 » następne

Dyrektor MAEA z wizytą na Ukrainie

Rafael Mariano Grossi, Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, udał się na Ukrainę, gdzie bierze udział w rozmowach z wyższymi urzędnikami rządowymi na temat planowanego przez MAEA udzielenia pilnej pomocy technicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony obiektów jądrowych w kraju i zapobieżenia ryzyku awarii, która mogłaby zagrozić ludziom i środowisku.
czytaj więcej

Grupa zadaniowa MAEA ocenia postępy w przygotowaniach do planowanego zrzutu wody z elektrowni Fukushima Daiichi

Jak poinformowała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej, grupa zadaniowa agencji dokonująca przeglądu bezpieczeństwa planowanego przez Japonię zrzutu uzdatnionej wody przechowywanej w zbiornikach Elektrowni Jądrowej Fukushima Daiichi przeprowadziła w zeszłym tygodniu misję w tym kraju dotyczącą regulacyjnych aspektów planu.
czytaj więcej

Komunikat dotyczący sytuacji w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej

Wczoraj późnym wieczorem ukraiński dozór jądrowy (ukr. Державна інспекція ядерного регулювання України) poinformował, iż w dniu 24 lutego 2022 roku około godziny 17:00, w wyniku ataku wojskowego, wszystkie obiekty Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu znajdujące się w strefie wykluczenia zostały przejęte przez obce siły zbrojne "bez znaków identyfikacyjnych".
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 74 » następne