Serwis informacyjny - Tagi: polska

poprzednie « wiadomości (1-10) z 532 » następne

PEJ i uczelnie wyższe w Gdańsku będą wspólnie kształcić kadry dla energetyki jądrowej

2 lutego Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podpisała umowę o współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Gdańskim, tworzącymi Uczelnie Fahrenheita (FarU). Razem z inwestorem odpowiedzialnym za budowę pierwszej elektrowni na Pomorzu gdańskie uczelnie będą szkolić kadry dla przemysłu jądrowego.
czytaj więcej

Atomowe plany ORLENU

— Pierwszy SMR powstanie w 2028 r. To już niebawem. I to jest czas realny do wykonania. Do 2038 r. mamy ambitny plan - 76 SMR-ów, 76 reaktorów w 26 lokalizacjach. To będzie największa inwestycja energetyczna w Polsce, ale też w Europie, pochłonie dziesiątki miliardów euro — powiedział we wtorek na konferencji prasowej w KPRM prezes Orlenu Daniel Obajtek.
czytaj więcej

ZE PAK rozpoczyna prace związane z badaniami lokalizacyjnymi

Jak poinformowała ZE PAK SA, spółka należąca do Zygmunta Solorza podpisała w dniu 26 stycznia 2023 roku z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Wodami Polskimi list intencyjny dotyczący podjęcia współpracy w zakresie prowadzenia badań i analiz przyrodniczych oraz rozwiązań technicznych związanych z budową nowych mocy odnawialnych i jądrowych.
czytaj więcej

EDF i Respect Energy ogłosiły podpisanie umowy o współpracy

W piątek, 13 stycznia 2023 roku, podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej w Ambasadzie Francji w Polsce, w obecności JE Frédérica Billet, Ambasadora Francji w Polsce, firmy EDF i Respect Energy ogłosiły podpisanie umowy o współpracy w celu wyłącznego wspólnego rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD w określonych lokalizacjach.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 532 » następne