poprzednie « wiadomości (11-20) z 479 » następneenergetyka
Rozbudowana fotowoltaika czy energetyka wiatrowa nie zapewnią wystarczającej mocy prężnemu, polskiemu przemysłowi, to może uczynić jedynie atom – wskazał Andrzej Kensbok z KGHM, podczas debaty eksperckiej na temat transformacji energetycznej Europy Środkowo-Wschodniej, która odbyła się w ramach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
czytaj więcejenergetyka
Dziś w Warszawie odbywają się warsztaty "Jak zostać kwalifikowanym podwykonawcą GE Power i Polimex Mostostal ze szczególnym uwzględnieniem wymogów dla BHP i jakości".
czytaj więcejenergetyka
Polska nadal nie wybrała dostawcy technologii i partnera finansowego projektu elektrowni jądrowej. Rządowe decyzje są spóźnione, ale wiadomo już, że w grze będą trzy oferty.
czytaj więcejenergetyka
18 maja 2022 roku w urzędzie gminy Choczewo odbyło się spotkanie na temat statusu prac związanych z realizacją kolei i dróg - inwestycji towarzyszących budowie elektrowni jądrowej.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Jak poinformowało Narodowe Centrum Badań Jądrowych do 27 maja 2022 roku trwają publiczne konsultacje dokumentów regulujących tematyczny przegląd obiektów jądrowych. Obiektem jądrowym podlegającym ocenie w Polsce jest pracujący w NCBJ badawczy reaktor MARIA.
czytaj więcejenergetyka
W dniach 21-22 kwietnia odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Agencji Energii Jądrowej (NEA) OECD w Paryżu. Z inicjatywy Polski do agendy posiedzenia wprowadzony został punkt dotyczący rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz jej konsekwencji dla bezpieczeństwa ukraińskiej infrastruktury jądrowej.
czytaj więcejnauka
Dziś w Ambasadzie Francji w Warszawie, w obecności Frédérica Billet, Ambasadora Francji w Polsce, Międzynarodowy Instytut Energii Jądrowej I2EN podpisał porozumienia o współpracy z Politechniką Warszawską i Uniwersytetem Warszawskim. Podobne porozumienie z AGH zostanie zawarte w najbliższych dniach.
czytaj więcejenergetyka
Przyspieszają prace nad włączeniem taniej, stabilnej i niezależnej od warunków pogodowych energii jądrowej do miksu energetycznego Polski. W odróżnieniu od programu rządowego, który zakłada uruchomienie wielkoskalowej elektrowni jądrowej w 2033 roku, KGHM i Tauron widzą przyszłość energetyki jądrowej w SMR - małych reaktorach modułowych.
czytaj więcejenergetyka
Rok 2029 stanowi realną datę uruchomienia pierwszej polskiej elektrowni jądrowej opartej na technologii małych reaktorów modułowych (SMR). Siedem lat wystarczy, aby wykształcić kadrę potrzebną do obsługi takiego przedsięwzięcia – przekonywał w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prof. Ludwik Pieńkowski, ekspert KGHM i wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
czytaj więcejenergetyka
25 kwietnia 2022 roku podczas uroczystej ceremonii w Rezydencji Ambasadora USA w Warszawie, przy obecności Pana Ambasadora Mark’a Brzezińskiego i najwyższego szczebla kierownictwa firmy Bechtel Corporation i Westinghouse zostały podpisane porozumienia z 12 polskimi firmami w sprawie potencjalnej budowy dwóch nowych elektrowni jądrowych.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (11-20) z 479 » następne