Serwis informacyjny - Tagi: Choczewo

poprzednie « wiadomości (1-10) z 53 » następne

Urząd Morski w Gdyni wybuduje konstrukcję morską przy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

W czerwcu Rząd RP uchwalił Program Wieloletni, który zapewnia finansowanie kluczowych inwestycji na Pomorzu towarzyszących strategicznym projektom energetycznym. W ramach środków z Programu powstanie nowa linia kolejowa, nowa droga krajowa oraz konstrukcja morska do rozładunku (MOLF). Porozumienie określające zasady współpracy przy budowie tej konstrukcji podpisały 19 lipca 2023 roku Polskie Elektrownie Jądrowe oraz Urząd Morski w Gdyni.
czytaj więcej

Rząd uruchomii programy wsparcia inwestycji lokalnych w regionie, gdzie będą realizowane strategiczne projekty energetyczne

6 lipca w Wejherowie Anna Łukaszewska – Trzeciakowska - Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej poinformowała o rozpoczęciu prac nad uruchomieniem na jesieni b.r. na Pomorzu specjalnego programu wsparcia samorządów w związku z realizacją w tym regionie strategicznych inwestycji energetycznych takich jak elektrownia jądrowa czy farmy wiatrowe.
czytaj więcej

PEJ złożyły wniosek o wydanie decyzji zasadniczej dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej

Dziś, 13 kwietnia 2023 roku, wraz z wejściem w życie nowelizacji tzw. specustawy jądrowej Polskie Elektrownie Jądrowe, spółka odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego pierwszej polskie elektrowni jądrowej, złożyła w Ministerstwie Klimatu i Środowiska wniosek o wydanie decyzji zasadniczej dla elektrowni która powstanie na Pomorzu. To kolejny istotny krok na drodze do rozpoczęcia budowy obiektu.
czytaj więcej

Zmierzając ku realizacji – nowelizacja specustawy jądrowej

W dniu 13.04.2023 roku wchodzi w życie nowelizacja tzw. specustawy jądrowej, zawierająca szereg rozwiązań mających na celu usprawnienie procesu inwestycyjnego w energetykę jądrową. Biorąc pod uwagę szeroko zakrojone plany inwestycyjne w te źródła energii w Polsce oraz zainteresowanie rynku, nowelizacja specustawy była pożądana przez potencjalnych inwestorów. W końcu otoczenie prawne przygotowania i prowadzenia inwestycji jest jednym z kluczowych warunków branych przed uwagę przy przystąpieniu do prac.
czytaj więcej

Rusza II edycja Programu Wsparcia Inicjatyw Społecznych spółki Polskie Elektrownie Jądrowe

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków do II edycji Programu Wsparcia Inicjatyw Społecznych. Jego celem jest wsparcie regionu objętego wpływem inwestycji realizowanej przez spółkę, budowanie i umacnianie partnerskich relacji z osobami i podmiotami w tym regionie poprzez wsparcie wartościowych i istotnych dla nich inicjatyw oraz upowszechnianie wiedzy w zakresie energetyki jądrowej.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 53 » następne