Serwis informacyjny

Zakończono czwarty zrzut oczyszczonej wody z Elektrowni Jądrowej Fukushima Daiichi

Data dodania: wtorek, 19 marca 2024, autor: nuclear.pl

Japońska spółka Tokyo Electric Power Company Holdings Inc poinformowała, iż ​​w dniu 17 marca 2024 roku zakończyła czwarty zrzut do morza oczyszczonej wody z uszkodzonej Elektrowni Jądrowej Fukushima Daiichi.

Czwarty zrzut rozpoczął się w dniu 28 lutego 2024 roku i obejmował ogółem około 7794 metrów sześciennych wody zawierającej około 1,3 biliona bekereli trytu.

Był to ostatni zrzut w roku podatkowym 2023, kończącym się wraz z marcem 2024 roku. Jak poinformowało Tepco do końca marca firma ogłosi plany na rok podatkowy 2024.

Wcześniej w pierwszych trzech partiach odprowadzono łącznie 23 351 tys. Metrów sześciennych oczyszczonej wody.

W dniu 12 marca 2024 roku elektrownię odwiedził Rafael Grossi, dyrektor generalny MAEA. Jak informowała Associated Press podczas wizyty w prefekturze Fukushima powiedział, że trwający proces uwalniania wody z elektrowni jądrowej przebiega zgodnie z normami bezpieczeństwa.

Zauważył, że proces ten nie ma „żadnego wpływu na środowisko, wodę ani ryby”. Według niego wszelkie ograniczenia nałożone na produkty z regionów Japonii dotkniętych uwolnieniem wody z Fukushimy są „naukowo bezpodstawne”.


Podziel się z innymi


Komentarze