Serwis informacyjny - Tagi: NuScale

poprzednie « wiadomości (1-10) z 35 » następne

Amerykański partner KGHM w Polsce

Firma KGHM Polska Miedź poinformowała, iż do Polski z kilkudniową wizytą przybyli przedstawiciele amerykańskiej firmy NuScale Power, którzy oprócz spotkań z najwyższą kadrą zarządzającą KGHM, zaplanowane mają również rozmowy w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
czytaj więcej

Nuscale wystąpił z wnioskiem SDA dla reaktora 77 MWe

NuScale złożył wniosek aplikacyjny w sprawie homologacji (SDA) swojego bloku jądrowego o mocy 77 MWe do amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego (NRC). Jednocześnie pojawiły się informacje o podniesieniu przewidywanego kosztu produkcji przez niego energii elektrycznej do 89 $/MWh. Pierwotnie było to 55 $/MWh według wartości dolara w roku 2018 (65 $/MWh 2023).
czytaj więcej

Kolejny krok do budowy SMR Nuscale w Rumunii

Amerykańska firma NuScale Power poinformowała wczoraj o podpisaniu w dniu 28 grudnia 2022 roku z rumuńską firmą RoPower Nuclear, w której udziały w równych częściach posiadają SN Nuclearelectrica oraz Nova Power & Gas, umowy na front-end Engineering and Design (FEED) dla projektu SMR NuScale VOYGR™ w Rumunii.
czytaj więcej

US NRC zakończyła ocenę wniosku preaplikacyjnego NuScale Power

Komisja Dozoru Jądrowego Stanów Zjednoczonych US NRC zakończyła ocenę wniosku preaplikacyjnego złożonego przez NuScale Power w sprawie przyznania niewiążącej homologacji (Standard Design Approval – SDA) ich projektowi US-460 czyli elektrowni składającej się z sześciu bloków o mocy 77 MWe każdy z reaktorami VOYGR zanurzonymi we wspólnym basenie technologicznym.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 35 » następne