Serwis informacyjny - Tagi: NuScale

poprzednie « wiadomości (1-10) z 43 » następne

ABR2023: Nuscale Power zerwał współpracę z KGHM

Jednym z najpoważniejszych wydarzeń dla małej energetyki jądrowej w tym roku była bez wątpienia rezygnacja amerykańskiej firmy NuScale Power z budowy prototypowej elektrowni VOYGR-6 w Idaho. Elektrownia ta miała wykorzystywać 6 małych reaktorów modułowych Nuscale o łącznej mocy 462 MWe. Anulowanie projektu spowodowało zamieszanie na nowojorskiej giełdzie – notowania akcji spółki Nuscale Power gwałtownie spadły. Nie mniejsze zmieszanie sytuacja ta spowodowała również na polskiej scenie energetycznej, za sprawą jednego artykułu.
czytaj więcej

Nuscale dla BI: zaistniała sytuacja „nie zmienia zobowiązań firmy wobec KGHM”

W mediach nie milkną echa zaniechania pierwszej inwestycji z reaktorami NuScale VOYGR. Po spekulacjach „Rzeczpospolitej” dotyczących rzekomego zerwania umowy o współpracy pomiędzy NuScale a KGHM i zdecydowanym dementi ze strony polskiego koncernu, redakcja portalu „Business Insider” opublikowała komentarze dostawcy technologii – firmy NuScale.
czytaj więcej

KGHM informuje, że współpraca z NuScale nie została zakończona oraz po raz pierwszy prezentuje swoje potencjalne portfolio technologiczne

Wczorajsze doniesienia prasowe spekulowały, że wraz z zakończeniem amerykańskiego projektu Carbon Free Power Project (CFPP) zmierzającego do budowy sześciu bloków NuScale w Idaho, NuScale rozwiązał także porozumienia o współpracy z KGHM. Dziś polska spółka miedziowa zaprzecza tym doniesieniom.
czytaj więcej

Amerykański partner KGHM w Polsce

Firma KGHM Polska Miedź poinformowała, iż do Polski z kilkudniową wizytą przybyli przedstawiciele amerykańskiej firmy NuScale Power, którzy oprócz spotkań z najwyższą kadrą zarządzającą KGHM, zaplanowane mają również rozmowy w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 43 » następne