Serwis informacyjny

Nuscale Power złożył pierwsze zamówienie na produkcję kluczowych materiałów reaktora SMR

Data dodania: środa, 15 marca 2023, autor: nuclear.pl

NuScale Power Corporation ogłosił 9 marca, iż pod koniec 2022 roku, zgodnie z planem, złożył pierwsze zamówienie na produkcję kluczowych materiałów, mających służyć do produkcji zbiornika reaktora SMR Nuscale w koreańskiej firmie Doosan Enerbility.

Reaktor SMR NuScale, fot. NuScale
Reaktor SMR NuScale, fot. NuScale

Zamówienie dotyczy materiałów niezbędnych do rozpoczęcia produkcji pierwszych modułów NuScale, które mają znaleźć zastosowanie w projekcie Carbon Free Power Project dla Utah Associated Municipal Power Systems, planowanego do uruchomienia w 2029 roku. Ponadto NuScale i Doosan w ramach umowy mają rozpocząć produkcję kolejnych materiałów do produkcji modułów dla przyszłych projektów elektrowni NuScale VOYGR™ SMR.

- Nasze silne relacje z doświadczonymi partnerami, takimi jak Doosan, pokazują solidny globalny łańcuch dostaw NuScale i pozwalają nam sprostać rosnącemu zainteresowaniu elektrowniami NuScale VOYGR, które obserwujemy na całym świecie - powiedział John Hopkins, prezes i dyrektor generalny NuScale

- Doosan z dumą bierze udział w budowie NuScale SMR, oferującego czyste i bezemisyjne projekty energetyczne w celu przeciwdziałania zmianom klimatu - powiedział Jongdoo Kim, szef Nuclear Business Group w Doosan Enerbility.

W ramach przygotowań NuScale i Doosan rozpoczęły w kwietniu 2022 roku przygotowania do produkcji matryc kuźniczych dla górnej części zbiornika reaktora. Obecne zamówienie dotyczy produkcji ciężkich odkuwek górnej części zbiornika reaktora i rur do wytwornic pary dla sześciu reaktorów NuScale SMR. Całkowita szacowana waga zamówionych obecnie materiałów wynosi ponad 2 000 ton.

Oprócz Doosan, NuScale nadal wzmacnia gotowość do budowy łańcucha dostaw poprzez zaangażowanie światowej klasy dostawców i producentów w USA i za granicą.


Podziel się z innymi


Komentarze