Serwis informacyjny - Tagi: SMR

poprzednie « wiadomości (1-10) z 153 » następne

Nuscale dla BI: zaistniała sytuacja „nie zmienia zobowiązań firmy wobec KGHM”

W mediach nie milkną echa zaniechania pierwszej inwestycji z reaktorami NuScale VOYGR. Po spekulacjach „Rzeczpospolitej” dotyczących rzekomego zerwania umowy o współpracy pomiędzy NuScale a KGHM i zdecydowanym dementi ze strony polskiego koncernu, redakcja portalu „Business Insider” opublikowała komentarze dostawcy technologii – firmy NuScale.
czytaj więcej

KGHM informuje, że współpraca z NuScale nie została zakończona oraz po raz pierwszy prezentuje swoje potencjalne portfolio technologiczne

Wczorajsze doniesienia prasowe spekulowały, że wraz z zakończeniem amerykańskiego projektu Carbon Free Power Project (CFPP) zmierzającego do budowy sześciu bloków NuScale w Idaho, NuScale rozwiązał także porozumienia o współpracy z KGHM. Dziś polska spółka miedziowa zaprzecza tym doniesieniom.
czytaj więcej

Poznaliśmy lokalizacje, w których być może powstaną kolejne elektrownie jądrowe

Pod koniec sierpnia grupa posłów i posłanek Razem – Magdalena Biejat, Daria, Gosek-Popiołek, Maciej Konieczny, Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza złożyła interpelację do Minister Klimatu i Środowiska. Posłowie prosili w niej o wskazanie podmiotów, technologii i lokalizacji, dla których wydano decyzję zasadniczą, oraz tych dla których toczą się obecnie postępowanie w sprawie jej wydania.
czytaj więcej

NUWARD rozpoczyna proces licencjonowania swojego SMR

NUWARD, spółka koncernu EDF, złożyła wniosek do dozoru jądrowego ASN (fr. Autorité de Sûreté Nucléaire), o wydanie wczesnej opinii do planowanych rozwiązań projektowych i bezpieczeństwa dla technologii SMR NUWARD. Złożenie dokumentacji projektowej i bezpieczeństwa (DOS) to początek procesu licencjonowania pierwszej elektrowni SMR NUWARD we Francji.
czytaj więcej

W Darlington powstaną docelowo 4 bloki BWRX-300

Ontario Power Generation (OPG), operator kanadyjskiej Elektrowni Jądrowej Darlington ogłosił, że po budowie pierwszego bloku SMR z reaktorem BWRX-300, planuje budowę trzech kolejnych. Miałyby one zostać oddane do ruchu po roku 2036. Tym samym Elektrownia Jądrowa Darlington urosłaby z obecnych 3500 MW do 4700 MW.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 153 » następne