Serwis informacyjny - Tagi: SMR

poprzednie « wiadomości (1-10) z 50 » następne

BWXT Canada, GE Hitachi Nuclear Energy oraz Synthos Green Energy z listem intencyjnym o współpracy przy wdrażaniu BWRX-300 w Polsce

Jak poinformowała kanadyjska firma BWXT Canada, GE Hitachi Nuclear Energy oraz Synthos Green Energy podpisały z nią list intencyjny o współpracy przy wdrażaniu małych reaktorów modułowych SMR BWRX-300 w Polsce. Jak podano w komunikacie Synthos Green Energy wraz ze swoimi partnerami, planuje wdrożyć co najmniej 10 bloków BWRX-300 w Polsce do początku lat trzydziestych.
czytaj więcej

VOYGR oficjalną nazwą elektrowni SMR firmy Nuscale Power

Firma NuScale Power ogłosiła, iż oferowane przez nią elektrownie jądrowe wyposażone w małe reaktory modułowe SMR Nuscale będą oferowane pod nazwą VOYGR. Firma pracuje nad komercjalizacją tej technologii i zamierza dostarczyć pierwszą elektrownię VOYGR do końca dekady dla konsorcjum energetycznego Utah Associated Municipal Power Systems.
czytaj więcej

Ontario Power Generation wybiera technologię BWRX-300

Kanadyjska firma Ontario Power Generation wybrała mały reaktor modułowy SMR BWRX-300 do rozbudowy obiektu jądrowego w Darlington i będzie współpracować z GE Hitachi Nuclear Energy w celu wdrożenia tego reaktora. Pierwszy w Kanadzie komercyjny SMR do pracy w sieci elektroenergetycznej może zostać ukończony już w 2028 roku.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 50 » następne