Serwis informacyjny - Tagi: SMR

poprzednie « wiadomości (11-20) z 94 » następne

📺 KGHM na EKG: 7 lat wystarczy, by wykształcić kadrę potrzebną do obsługi elektrowni jądrowej

Rok 2029 stanowi realną datę uruchomienia pierwszej polskiej elektrowni jądrowej opartej na technologii małych reaktorów modułowych (SMR). Siedem lat wystarczy, aby wykształcić kadrę potrzebną do obsługi takiego przedsięwzięcia – przekonywał w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prof. Ludwik Pieńkowski, ekspert KGHM i wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
czytaj więcej

Doosan rozpoczyna produkcję odkuwek reaktora NuScale

NuScale Power i Doosan Enerbility (wcześniej Doosan Heavy Industries & Construction) poinformowały o podpisaniu w dniu 25 kwietnia 2022 roku umowy, na podstawie której Doosan rozpocznie produkcję odkuwek dla małych reaktorów modułowych SMR NuScale jeszcze w 2022 roku, z oczekiwaniami produkcji sprzętu na pełną skalę do drugiej połowy 2023 roku.
czytaj więcej

Prezes KGHM: ponad 80 proc. Polaków akceptuje atom jako źródło energii

- W Polsce mamy największą w historii akceptację społeczną dla projektów jądrowych. Potrzeba uniezależnienia się od rosyjskich węglowodorów przyspiesza procesy transformacji energetycznej. Technologia małych reaktorów jądrowych SMR pozwoli KHGM zadbać nie tylko o własne bezpieczeństwo energetyczne - stwierdził Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
czytaj więcej

BWX Technologies rozwija koncepcję małego reaktora BANR

11 kwietnia amerykańska firma BWX Technologies Inc. (BWXT) poinformowała o postępach w rozwoju swojej technologii mikroreaktorów BANR. BANR ma być przewoźnym reaktorem niewielkiej mocy wykorzystującym paliwo jądrowe TRISO. Jest to jedna z technologii rozwijanych w ramach Programu Demonstracyjnego Zaawansowanych Reaktorów (ARDP) współfinansowanego przez Departament Energii USA. Jak informuje BWXT, odpowiedzialna za ten projekt spółka zależna BWXT Advanced Technologies LLC (BWXT AT) sfinalizowała umowę o podziale kosztów projektu z departamentem.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 94 » następne