Serwis informacyjny - Tagi: USA

poprzednie « wiadomości (1-10) z 90 » następne

BWX Technologies wybrane do budowy mikroreaktora Pele

Amerykańska firma BWX Technologies poinformowała, iż w ramach kontraktu przyznanego przez Biuro Zdolności Strategicznych Departamentu Obrony USA zbuduje pierwszy zaawansowany mikroreaktor jądrowy w Stanach Zjednoczonych. Pełnowymiarowy prototyp przenośnego mikroreaktora Pele zostanie ukończony i dostarczony w 2024 roku do testowania w Idaho National Laboratory.
czytaj więcej

Uruchomiono amerykański program kredytów jądrowych

Jak poinformował World Nuclear News Departament Energii Stanów Zjednoczonych otworzył proces składania wniosków o pierwszy cykl dofinansowania w ramach programu Civil Nuclear Credit o wartości 6 miliardów dolarów, mającego na celu wsparcie dalszej eksploatacji bloków jądrowych zagrożonych przedwczesnym wyłączeniem ze względów ekonomicznych.
czytaj więcej

BWX Technologies rozwija koncepcję małego reaktora BANR

11 kwietnia amerykańska firma BWX Technologies Inc. (BWXT) poinformowała o postępach w rozwoju swojej technologii mikroreaktorów BANR. BANR ma być przewoźnym reaktorem niewielkiej mocy wykorzystującym paliwo jądrowe TRISO. Jest to jedna z technologii rozwijanych w ramach Programu Demonstracyjnego Zaawansowanych Reaktorów (ARDP) współfinansowanego przez Departament Energii USA. Jak informuje BWXT, odpowiedzialna za ten projekt spółka zależna BWXT Advanced Technologies LLC (BWXT AT) sfinalizowała umowę o podziale kosztów projektu z departamentem.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 90 » następne