poprzednie « wiadomości (1-10) z 38 » następnebezpieczeństwo
Prezes Państwowej Agencji Atomistyki dr Łukasz Młynarkiewicz wziął udział w dwustronnym spotkaniu z Christopherem T. Hansonem, nowo wybranym Przewodniczącym Amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego (US NRC). Rozmowa odbyła się 23 lutego w trybie zdalnym.
czytaj więcejenergetyka
Jeżeli w Polsce ma powstać elektrownia jądrowa, to w 2021 roku musi być gotowy model finansowania tak wielkiej inwestycji. Będzie to duży koszt dla podatników, jeżeli chcemy mieć tańszą energię.
czytaj więcejenergetyka
Ministerstwo Klimatu i Środowiska 11 grudnia 2020 roku podpisało z amerykańskim Export-Import Bankiem porozumienie o współpracy (MoU) przy finansowaniu projektów wspierających transformację klimatyczną w Polsce.
czytaj więcejenergetyka
Pomorze Gdańskie, Bełchatów i Pątnów to preferowane lokalizacje na budowę elektrowni jądrowej. – Te miejsca są już dobrze przygotowane, mamy zebrane dane do raportów środowiskowych, lokalizacyjnych, co zabiera dużo czasu – mówi Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, ale podkreśla, że w programie polskiej energetyki jądrowej wskazanych jest kilkanaście kolejnych miejsc, a decyzja jeszcze nie zapadła. Kwestią otwartą jest także wybór technologii oraz struktury finansowania. To będzie zależeć od wyboru partnera, który zainwestuje w to przedsięwzięcie. Decyzję w tej sprawie rząd ma podjąć w ciągu kilkunastu miesięcy.
czytaj więcejenergetyka
Jeżeli wybudujemy elektrownię jądrową, to zyskamy możliwości wykorzystania wodoru, który jest bezemisyjny. I tym szybciej Polska stanie się krajem neutralnym klimatycznie.
czytaj więcejenergetyka
Serwis informacyjny Nikkei Asia opublikował wczoraj ciekawe omówienie wywiadu, jakiego japońskim dziennikarzom udzielił minister Michał Kurtyka. Polski minister środowiska i klimatu sygnalizował w nim perspektywy współpracy pomiędzy naszym krajem, a japońskim przemysłem jądrowym, który nazwał “najbardziej innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie” na świecie.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańskie elektrownie jądrowe nie mają znaczących luk w zabezpieczeniach, które mogłyby zostać wykorzystane przez napastników do ataku przy użyciu dostępnych na rynku bezzałogowych statków powietrznych, stwierdziła w oświadczeniu amerykańska Komisja Dozoru Jądrowego (US NRC).
czytaj więcejenergetyka
Synthos Green Energy - część Grupy Kapitałowej Synthos, aktywnie poszukuje zeroemisyjnych rozwiązań dla swoich zakładów produkcyjnych w Europie. Aby pomóc w osiągnięciu tego celu, firma podpisała Umowę o współpracy z Ultra Safe Nuclear Corporation™ (USNC) z siedzibą w USA, która jest zgodna ze strategią Synthos mającą na celu redukcję emisji CO2 z paliw kopalnych.
czytaj więcejenergetyka
W ciągu 18 miesięcy czołowe amerykańskie firmy sektora cywilnej energetyki jądrowej przeprowadzą prace przygotowawcze i projektowe w zakresie budowy elektrowni jądrowych w Polsce – to jedno z głównych postanowień polsko-amerykańskiej umowy, którą podpisał w imieniu rządu RP Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM. Umowa dotyczy współpracy w celu rozwoju programu energetyki jądrowej wykorzystywanej do celów cywilnych oraz cywilnego przemysłu jądrowego w Polsce.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1-10) z 38 » następne