Serwis informacyjny - Tagi: USA

poprzednie « wiadomości (11-20) z 37 » następne

PPEJ: W poniedziałek dojdzie do podpisania umowy o współpracy między rządami Polski i USA

W poniedziałek, na marginesie 5. szczytu Inicjatywy Trójmorza, dojdzie do rozmowy pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego z sekretarzem energii USA Danem Brouillette – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski. Tematem rozmowy, która będzie miała charakter zdalny, będzie polsko-amerykańska umowa o partnerstwie na rzecz rozwoju Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.
czytaj więcej

Amerykańska DFC zmienia politykę w zakresie finansowania inwestycji w energetykę jądrową

Amerykańska Międzynarodowa Korporacja Finansowania Rozwoju (ang. International Development Finance Corporation - DFC) ogłosiła, zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, zmianę swojej polityki i procedur środowiskowych i społecznych, w celu umożliwienia wsparcia finansowego projektów w zakresie energetyki jądrowej i dostosowaniu definicji energii odnawialnej do definicji amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (ang. Energy Information Administration - EIA).
czytaj więcej

Polska zacieśnia współpracę z USA w sektorze energetyki. Kluczowy atom i dostawy skroplonego gazu

Dostawy skroplonego gazu to kluczowy obszar polsko-amerykańskiej współpracy w sektorze energetyki. PGNiG, które stawia na dywersyfikację dostaw i uniezależnianie się od rosyjskiego surowca, sukcesywnie zwiększa wolumen zakupu LNG od Amerykanów. Do 2024 roku będzie to ponad 9 mld m3 rocznie. Kolejnym perspektywicznym obszarem współpracy jest też energetyka jądrowa. - Pojawiają się kolejne zapowiedzi Amerykanów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w polskim projekcie atomowym - mówi ekspert ds. energetyki Mateusz Kubiak.
czytaj więcej

USA ogłasza strategię przywrócenia amerykańskiego przywództwa w dziedzinie energii jądrowej

Sekretarz Energii USA Dan Brouillette przedstawił kompleksową strategię przywrócenia amerykańskiego przywództwa w dziedzinie energii jądrowej, która określa potencjalne działania, które mogłyby wzmocnić pozytywne atrybuty energii jądrowej, ożywić możliwości przemysłu wydobywczego i przetwórczego uranu a także uzyskać powrót dominacji technologii amerykańskiej i rozwinąć jej eksport.
czytaj więcej

Kolejna elektrownia jądrowa z wydłużoną licencją na 80-letni okres eksploatacji

Amerykańska Komisja Dozoru Jądrowego (US NRC) zatwierdziła wniosek firmy Exelon Generation na dodatkowe 20 lat działalności dla bloków 2 i 3 EJ Peach Bottom, zezwalając tym samym na łączny okres eksploatacji 80 lat. Jest to kolejne przedłużenie licencji udzielone przez amerykański organ nadzoru, po blokach 3 i 4 EJ Turkey Point, dla których decyzje o przedłużeniu zostały wydane w grudniu ubiegłego roku. Tym samym blok 2 EJ Peach Bottom może pracować do 8 sierpnia 2053 roku a blok 3 do 2 lipca 2054 roku.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 37 » następne