Serwis informacyjny

Rozpoczęto proces produkcji odkuwek dla pierwszego reaktora SMR NuScale

Data dodania: poniedziałek, 8 maja 2023, autor: nuclear.pl

Południowokoreańska firma Doosan Enerbility (dawny Doosan Heavy Industries & Construction) poinformowała o rozpoczęciu procesu produkcji odkuwek dla pierwszego reaktora SMR NuScale.

NuScale Power złożył w grudniu 2022 roku w Doosan Enerbility pierwsze zamówienie na produkcję komponentów zbiorników ciśnieniowych reaktora SMR, który ma zostać wybudowany jako część elektrowni VOYGR-6 w projekcie Carbon Free Power Project dla Utah Associated Municipal Power Systems.

Obecna współpraca NuScale i Doosan opiera się na umowie podpisanej w 2019 roku, kiedy Doosan wraz z koreańskimi inwestorami finansowymi zainwestował prawie 104 mln USD w NuScale Power oraz umowie z kwietnia 2022 roku na produkcję materiałów.

Od tego czasu Doosan przeprowadził szeroko zakrojone wieloletnie wysiłki, doprowadzając do finału projekt produkcji zbiorników i przeprowadzając próby produkcyjne w celu zmniejszenia ryzyka realizacji harmonogramu i zwiększenia pewności kosztów produkcji.

Carbon Free Power Project ma zostać zrealizowany na terenie Idaho National Laboratory, należącym do amerykańskiego Departamentu Energii w pobliżu Idaho Falls i będzie wykorzystywał sześć 77 MWe modułów NuScale.

Elektrownia o całkowitej mocy 462 MWe ma rozpocząć pracę już w 2029 roku, a Utah Associated Municipal Power Systems, deklaruje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę i eksploatację do amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego w styczniu 2024 roku.


Podziel się z innymi


Komentarze