poprzednie « wiadomości (41-45) z 45 » następneenergetyka
Japoński koncern energetyczny Tokyo Electric Power Company (TEPCO) opublikował wyniki badań dotyczących oceny wpływu na środowisko planowanych działań związanych ze zrzutem do oceanu wody zawierajacej tryt nagromadzonej na terenie uszkodzonej w 2011 roku Elektrowni Jądrowej Fukushima-Daiichi.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Dekadę po awarii w elektrowni jądrowej w Fukushimie kilkuset ekspertów spotkało się na konferencji zorganizowanej przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej w Wiedniu, żeby podsumować podjęte do tej pory działania oraz omówić plan dalszego wzmacniania bezpieczeństwa jądrowego.
czytaj więcejenergetyka
W dniach 16- 17 marca 2021 r. odbyły się polsko-japońskie warsztaty online na temat oceny oddziaływania na środowisko (ooś) elektrowni jądrowych. Zorganizowało je Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspólnie z Centrum Współpracy Międzynarodowej Japońskiego Forum Przemysłu Jądrowego JICC.
czytaj więcejenergetyka
Serwis informacyjny Nikkei Asia opublikował wczoraj ciekawe omówienie wywiadu, jakiego japońskim dziennikarzom udzielił minister Michał Kurtyka. Polski minister środowiska i klimatu sygnalizował w nim perspektywy współpracy pomiędzy naszym krajem, a japońskim przemysłem jądrowym, który nazwał “najbardziej innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie” na świecie.
czytaj więcejnauka
Dwustukilowatowy reaktor atomowy Rapid-L, dzieło inżynierów z japońskiego Centralnego Instytutu Badań i Energii Elektrycznej, ma wysokość 6 m i szerokość 2 m. Opracowano go z myślą o kolonizacji Księżyca, konstruktorzy uważają jednak, że przechowywany w betonowej osłonie w piwnicy domu lub bloku mógłby pomóc rozwiązać problemy mieszkańców dużych miast związane z zasilaniem, wynikające głównie z przeciążania sieci elektrycznych.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (41-45) z 45 » następne