poprzednie « wiadomości (51-60) z 75 » następneenergetyka
Chiński dozór jądrowy (NNSA) wydał oświadczenie w sprawie sytuacji w Elektrowni Jądrowej Taishan, po opublikowanych przez CNN informacjach o uwolnieniu substancji promieniotwórczych do środowiska.
czytaj więcejenergetyka
Francuski państwowy koncern energetyczny EDF poinformował dziś, że złożył wiążącą ofertę na budowę sześciu bloków energetycznych z reaktorami EPR w Jaitapurze w indyjskim stanie Maharasztra. Według informacji podanych przez spółkę inwestycja miałaby łączną moc zainstalowaną 9,6 GW i dostarczałaby do 75 TWh energii elektrycznej rocznie.
czytaj więcejenergetyka
– Istnieje szansa, żeby Trójkąt Weimarski zaistniał na nowo. Francja potrzebuje nowej dynamiki w Europie, a Polska poszukuje nowych partnerstw po zmianie w Białym Domu i wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – mówi Monika Constant, dyrektor generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Jak wskazuje, środowa wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Paryżu ma zacieśnić polsko-francuskie relacje gospodarcze, a obaj politycy będą rozmawiać m.in. o transformacji energetycznej i budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, której Francuzi mogliby partnerować.
czytaj więcejenergetyka
2 lutego 2021 roku minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski oraz wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński rozmawiali z odwiedzającym Warszawę ministrem Franckiem Riesterem odpowiedzialnym za handel zagraniczny Francji, który sprawuje funkcję przy ministrze ds. Europy i spraw zagranicznych.
czytaj więcejenergetyka
W artykule opisano podstawowe zbiorniki ciśnieniowe w elektrowniach jądrowych według projektów: Westinghouse (AP1000), KEPCO (APR-1400) oraz Framatome (EPR), jak również przedstawiono analizę w zakresie możliwości udziału firm polskich w ich wytwarzaniu.
czytaj więcejenergetyka
Serwis informacyjny Nikkei Asia opublikował wczoraj ciekawe omówienie wywiadu, jakiego japońskim dziennikarzom udzielił minister Michał Kurtyka. Polski minister środowiska i klimatu sygnalizował w nim perspektywy współpracy pomiędzy naszym krajem, a japońskim przemysłem jądrowym, który nazwał “najbardziej innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie” na świecie.
czytaj więcejenergetyka
Pomimo podpisanych w ostatnim miesiącu przez USA z Polską i Rumunią umów o współpracy w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w tych krajach, Francja nie odpuszcza i podpisuje podobne porozumienie z Rumunią oraz kontynuuje rozmowy z Polską.
czytaj więcejenergetyka
Budowa drugiego bloku elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Somerset w Wielkiej Brytani osiągnęła kolejny kamień milowy w postaci zamontowania pierwszej masywnej części stalowej wykładziny ochronnej stanowiącej wewnętrzną część obudowy bezpieczeństwa. Transport, przez największy na świecie dźwig „Big Carl”, 170-tonowego elementu miał miejsce zaledwie dziewięć miesięcy po analogicznej operacji na pierwszym bloku, a jego budowa była o 30% szybsza niż identycznej części na bloku 1.
czytaj więcejenergetyka
Zainteresowanie udziałem w projekcie budowy polskich elektrowni jądrowych zostało wyrażone podczas pierwszego spotkania polsko-francuskiego komitetu ds. energetyki jądrowej , które miało miejsce w Ministerstwie Klimatu w poniedziałek, 14 września 2020 roku.
czytaj więcejenergetyka
W piątek Ministerstwo Klimatu skierowało do konsultacji publicznych projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie aktualizacji wieloletniego „Programu polskiej energetyki jądrowej”. Czego, dowiadujemy się na tym etapie z projektu aktualizacji Programu PEJ przedstawiamy poniżej.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (51-60) z 75 » następne