poprzednie « wiadomości (51-60) z 79 » następneenergetyka
Rozwój energetyki jądrowej jest podstawą ogłoszonego we wtorek planu reindustrializacji francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona pn. "Francja 2030". Plan zakłada budowę demonstracyjnego małego reaktora jądrowego oraz dwóch mega fabryk produkujących masowo wodór przy użyciu energii jądrowej w tej dekadzie.
czytaj więcejenergetyka
Chińska CGN poinformowała o podjęciu decyzji o wyłączeniu pierwszego bloku Elektrowni Jądrowej Taishan w chińskiej prowincji Guangdong wyposażonej w największy na świecie reaktor EPR w celu zastąpienia uszkodzonych prętów paliwowych.
czytaj więcejenergetyka
EDF otwiera biuro w Warszawie w celu przygotowania oferty na budowę od 4 do 6 reaktorów EPR w Polsce i powołuje Thierry’ego Deschaux na stanowisko dyrektora zarządzającego.
czytaj więcejenergetyka
KHNP jest jednym z liderów spośród dostawców technologii, ubiegających się o udział w polskim projekcie budowy elektrowni jądrowych. Spółka, która niedawno wyraziła zamiar wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, znajduje się w ścisłej czołówce światowych firm realizujących budowę nowych bloków jądrowych, rywalizujących w dążeniu do rozwiązania problemu zmian klimatycznych.
czytaj więcejenergetyka
Chiński dozór jądrowy (NNSA) wydał oświadczenie w sprawie sytuacji w Elektrowni Jądrowej Taishan, po opublikowanych przez CNN informacjach o uwolnieniu substancji promieniotwórczych do środowiska.
czytaj więcejenergetyka
Francuski państwowy koncern energetyczny EDF poinformował dziś, że złożył wiążącą ofertę na budowę sześciu bloków energetycznych z reaktorami EPR w Jaitapurze w indyjskim stanie Maharasztra. Według informacji podanych przez spółkę inwestycja miałaby łączną moc zainstalowaną 9,6 GW i dostarczałaby do 75 TWh energii elektrycznej rocznie.
czytaj więcejenergetyka
– Istnieje szansa, żeby Trójkąt Weimarski zaistniał na nowo. Francja potrzebuje nowej dynamiki w Europie, a Polska poszukuje nowych partnerstw po zmianie w Białym Domu i wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – mówi Monika Constant, dyrektor generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Jak wskazuje, środowa wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Paryżu ma zacieśnić polsko-francuskie relacje gospodarcze, a obaj politycy będą rozmawiać m.in. o transformacji energetycznej i budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, której Francuzi mogliby partnerować.
czytaj więcejenergetyka
2 lutego 2021 roku minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski oraz wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński rozmawiali z odwiedzającym Warszawę ministrem Franckiem Riesterem odpowiedzialnym za handel zagraniczny Francji, który sprawuje funkcję przy ministrze ds. Europy i spraw zagranicznych.
czytaj więcejenergetyka
W artykule opisano podstawowe zbiorniki ciśnieniowe w elektrowniach jądrowych według projektów: Westinghouse (AP1000), KEPCO (APR-1400) oraz Framatome (EPR), jak również przedstawiono analizę w zakresie możliwości udziału firm polskich w ich wytwarzaniu.
czytaj więcejenergetyka
Serwis informacyjny Nikkei Asia opublikował wczoraj ciekawe omówienie wywiadu, jakiego japońskim dziennikarzom udzielił minister Michał Kurtyka. Polski minister środowiska i klimatu sygnalizował w nim perspektywy współpracy pomiędzy naszym krajem, a japońskim przemysłem jądrowym, który nazwał “najbardziej innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie” na świecie.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (51-60) z 79 » następne