poprzednie « wiadomości (151-160) z 194 » następneenergetyka
W piątek 18 grudnia 2020 roku, o godzinie 12:00 aktywiści klimatyczni i ekologiczni inicjatywy FOTA4Climate złożyli w ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie list otwarty polskich naukowców, intelektualistów, aktywistów i obywateli do rządu, parlamentarzystów, organizacji, kościołów oraz obywateli Republiki Federalnej Niemiec w sprawie ponownego rozważenia decyzji o ostatecznym wyłączeniu operujących na terenie Republiki Federalnej Niemiec sprawnych elektrowni jądrowych, podjętej przez rząd niemiecki w 2011 roku.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańskie elektrownie jądrowe nie mają znaczących luk w zabezpieczeniach, które mogłyby zostać wykorzystane przez napastników do ataku przy użyciu dostępnych na rynku bezzałogowych statków powietrznych, stwierdziła w oświadczeniu amerykańska Komisja Dozoru Jądrowego (US NRC).
czytaj więcejochrona środowiska
Co prawda 72 proc. z nas uznaje globalne ocieplenie za groźne dla swego życia, ale inne zagrożenia są według nas bardziej niebezpieczne. To jedna ciekawszych obserwacji z raportu Blue Media “Postawy ekologiczne Polek i Polaków 2020”. Dlaczego naukowcy uznają zmiany klimatu za najważniejsze z zagrożeń, a w Polsce bardziej boimy się zanieczyszczenia powietrza?
czytaj więcejbezpieczeństwo
Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka powołał członków Rady ds. bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej kolejnej kadencji. Członkowie Rady będą opiniować niektóre działania PAA, w tym decyzje Prezesa w zakresie licencjonowania obiektów jądrowych.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Prezes Państwowej Agencji Atomistyki zatwierdził raport z okresowej oceny bezpieczeństwa (PSR, z ang. Periodic Safety Review) reaktora badawczego MARIA. Ocena okresowa została wykonana przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych. PSR jest jednym z narzędzi służącym poprawie bezpieczeństwa jądrowego w odniesieniu do obiektów jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
Ogólnopolskie media informują dziś o ogłoszonej decyzji japońskich władz o spuszczeniu do morza radioaktywnej wody z Elektrowni Jądrowej Fukushimy. Tymczasem proces ten, przygotowywany od kilku lat i będący pod stałą kontrolą MAEA, nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska.
czytaj więcejbezpieczenstwo
W dniach od 4 do 6 marca 2020 PAA gościła przedstawiciela Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej MAEA (ang. IAEA - International Atomic Energy Agency) Pana Jing Zhang, koordynującego ze strony MAEA udział polskich instytucji w Programie Współpracy Technicznej.
czytaj więcejbezpieczenstwo
W dniach 2-5 marca 2020 roku w siedzibie PAA odbyły się krajowe warsztaty organizowane wspólnie z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA) dotyczące oceny zagrożeń oraz podstawowego zagrożenia projektowego (ang. National Workshop on Threat Assessment and Design Basis Threat).
czytaj więcejbezpieczenstwo
Państwowa Agencja Atomistyki uruchomiła nową stację monitoringu radiacyjnego w Gołdapi. Tym samym liczba stacji wzrosła do dwudziestu czterech.
czytaj więcejW związku z doniesieniami prasowymi o pojawieniu się radioaktywnego izotopu jodu-131 w powietrzu nad Polską oraz ciągle pojawiającymi się pytaniami w tym zakresie, informujemy że zmierzone w Polsce w ostatnich tygodniach maksymalne stężenia jodu-131 są około dwieście tysięcy razy mniejsze od naturalnej radioaktywności powietrza związanej z radonem i nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla mieszkańców kraju.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (151-160) z 194 » następne