Serwis informacyjny - Tagi: Szwajcaria

poprzednie « wiadomości (1-8) z 8 » następne

Trwają rozmowy na temat proponowanego szwajcarskiego głębokiego składowiska geologicznego odpadów promieniotwórczych

Jak poinformowała Nagra, szwajcarska firma odpowiedzialna za gospodarkę odpadami promieniotwórczymi, jeszcze w tym roku rozpoczną się rozmowy pomiedzy Swissnuclear, stowarzyszeniem szwajcarskich operatorów elektrowni jądrowych, a lokalnymi społecznościami na temat ewentualnych opłat i odszkodowań w związku z planami budowy w Nördlich Lägern w północnej Szwajcarii głębokiego geologicznego składowiska odpadów radioaktywnych.
czytaj więcej

Szwajcarski BKW złożył wniosek o drugi etap likwidacji Elektrowni Jądrowej Mühleberg

Jak poinformował World Nuclear News w szwajcarskiej Elektrowni Jądrowej Mühleberg zgodnie z harmonogramem przebiega usuwanie paliwa, w związku z czym szwajcarskie przedsiębiorstwo BKW złożyło wniosek o przeprowadzenie drugiego z trzech etapów likwidacji elektrowni. Mühleberg to pierwsza elektrownia jądrowa w Szwajcarii, która zostanie zlikwidowana.
czytaj więcej

Szwajcaria: wyniki sondażu na temat stosunku ludności do energetyki jądrowej

Jak informuje portal World Nuclear News, w Szwajcarii opublikowano wyniki sondażu na temat stosunku ludności do energetyki jądrowej. Sondaż przeprowadziła szwajcarska pracownia DemoSCOPE na zlecenie Szwajcarskiego Forum Jądrowego na terenie niemiecko- i francuskojęzycznej części kraju w dniach 16-28 lutego. Jak podkreślono, 96% spośród 1219 respondentów udzieliło odpowiedzi jeszcze przed napaścią Rosji na Ukrainę.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-8) z 8 » następne