poprzednie « wiadomości (171-180) z 279 » następneenergetyka
Dr Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz przedstawiciele Polskich Sieci Elektroenergetycznych: dr hab. Leszek Jesień, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej, dr Artur Kopijkowski-Gożuch, dyrektor Biura Analiz Energetycznych oraz dr inż. Karol Wawrzyniak, kierownik Interdyscyplinarnego Zespołu Analiz Energetycznych Narodowego Centrum Badań Jądrowych w nowym podcaście „Polityka, Gospodarka, Klimat” Instytutu Polityki Energetycznej im. Łukasiewicza mówią o przyszłości energetyki jądrowej oraz zagadnieniem związanych z transformacją energetyczną w Polsce.
czytaj więcejenergetyka
W dniu 13 października 2021 roku EDF złożyła polskiemu rządowi niewiążącą, wstępną ofertę na budowę w formule EPC od czterech do sześciu bloków wyposażonych reaktory EPR w Polsce, dających łączną moc zainstalowaną odpowiednio od 6,6 do 9,9 GWe w dwóch lub trzech lokalizacjach.
czytaj więcejenergetyka
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zakończyło aktualizację katalogu „Polish industry for nuclear energy”. Trzecia edycja tego dokumentu prezentuje kompetencje i doświadczenia polskich przedsiębiorstw zdobyte na światowych rynkach sektora jądrowego.
czytaj więcejenergetyka
Energetyka jądrowa, cyberbezpieczeństwo, paliwa kopalne, infrastruktura energetyczna – to główne tematy rozmów podczas spotkań w ramach Polsko-Amerykańskiego Strategicznego Dialogu Energetycznego. 22 września 2021 r. premier Mateusz Morawiecki oraz Sekretarz ds. Energii USA Jennifer Granholm spotkali się, aby omówić kwestie współpracy energetycznej i polsko-amerykańskiego dialogu strategicznego w dziedzinie energii.
czytaj więcejnauka
Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, m.in. rozwój technologii reaktorów wysokotemperaturowych. Nie jestem budowniczym elektrowni atomowych - stwierdził w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
czytaj więcejenergetyka
Nawet jeżeli powiodą się plany najbogatszego polskiego miliardera, dotyczące energetyki, nadal najważniejsze pozostają decyzje rządu dotyczą budowy elektrowni jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
Projekt polskiej elektrowni jądrowej nie jest jeszcze skończony – nie wszystkie szczegóły na temat kształtu oraz modelu funkcjonowania i finansowania, a także lokalizacji przyszłych polskich elektrowni jądrowych, zostały ustalone - mówi Mariusz Marszałkowski, redaktor serwisu Biznesalert.pl.
czytaj więcejenergetyka
Program polskiej energetyki jądrowej zakłada budowę i oddanie do eksploatacji dwóch elektrowni jądrowych po trzy reaktory każda. Rozpoczęcie budowy pierwszego reaktora ma nastąpić w 2026 roku, a jego uruchomienie już w 2033 roku. – To ogromne wyzwanie, dlatego kluczowy jest wybór lokalizacji inwestycji, który powinien nastąpić jak najszybciej – mówi Janusz Piechociński, były wicepremier, były minister gospodarki. Z kolei oddanie do eksploatacji ostatniego reaktora w drugiej elektrowni zaplanowano na 2043 rok. Wybór technologii ma nastąpić jeszcze w tym roku, a lokalizacji dla pierwszej elektrowni w 2022 roku.
czytaj więcejenergetyka
Ministerstwo Klimatu i Środowiska skierowało dziś do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych dwa dokumenty: projekt nowelizacji ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących (tzw. specustawy jądrowej) i niektórych innych ustaw, oraz projekt Strategii i polityki w zakresie rozwoju bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Polski.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańskie firmy realizujące projekty w globalnym przemyśle jądrowym Bechtel i Westinghouse Electric Company, ogłosiły, że utworzyły zespół, który będzie przygotowywać projekt nowych elektrowni jądrowych w Polsce. Tym samym oficjalnie potwierdzono nasze informacje z czerwca 2019 roku o możliwym zaangażowaniu firmy Bechtel w PPEJ.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (171-180) z 279 » następne