poprzednie « wiadomości (181-190) z 262 » następneenergetyka
Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowano na swojej stronie internetowej treść umowy między Polską a Stanami Zjednoczonymi w sprawie współpracy przy rozwoju energetyki jądrowej. Nie przeczytaliśmy jej pierwsi w Polsce, ale przeczytaliśmy dokładnie.
czytaj więcejenergetyka
26 lutego 2021 r. odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki Jądrowej. Podczas spotkania zaprezentowano „Politykę energetyczną Polski do 2040 r. (PEP2040)” oraz „Program polskiej energetyki jądrowej (PPEJ)”.
czytaj więcejnauka
13 lutego 2021 roku rozpoczęła się szósta edycja szkoleń „Jak uczyć o energii jądrowej" dla nauczycieli i doradców metodycznych ds. nauczania m.in. fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
czytaj więcejenergetyka
W Polsce ma powstać sześć bloków elektrowni jądrowych, potencjalnie zlokalizowanych w czterech miejscach. Jeżeli rząd nie podejmie decyzji w tym roku, to temat przestanie być aktualny.
czytaj więcejenergetyka
Wprowadzenie energetyki jądrowej i połączenie jej z OZE to jedyny realny sposób osiągnięcia przez Polskę neutralności klimatycznej – wskazuje Instytut Sobieskiego. Eksperci podkreślają, że odejście od węgla może nastąpić szybciej, niż przewidują to plany rządowe. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje to, w jaki sposób zbilansować energię z atomu i odnawialnych źródeł, żeby było to optymalne ekonomicznie.
czytaj więcejnauka
Korea Hydro & Nuclear Power, światowy lider w energetyce jądrowej, ogłosił podczas seminarium „Rozwój zasobów ludzkich na potrzeby energetyki jądrowej pomiędzy Polską a Koreą” swoją gotowość do poszerzenia obecnej współpracy z polskimi instytucjami akademickimi oraz chęć wsparcia Polski w procesie kształcenia krajowych liderów w dziedzinie energetyki jądrowej – specjalistów o wysokich kompetencjach i wiedzy w obszarach zarządzania i inżynierii.
czytaj więcejenergetyka
2 lutego 2021 roku minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski oraz wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński rozmawiali z odwiedzającym Warszawę ministrem Franckiem Riesterem odpowiedzialnym za handel zagraniczny Francji, który sprawuje funkcję przy ministrze ds. Europy i spraw zagranicznych.
czytaj więcejenergetyka
Wybór modelu biznesowego dla polskich elektrowni jądrowych to jedna z najważniejszych decyzji gospodarczych, jaką podejmie rząd. Zaważy ona na rozwoju całej gospodarki na kolejnych kilka dekad. Może także wesprzeć jej odbudowę po kryzysie wywołanym pandemią – wynika z raportu Instytutu Sobieskiego „Energetyka jądrowa dla Polski”. Eksperci podkreślają w nim, że Polski nie stać już na węgiel, a koszty energii elektrycznej generowanej przez atom należą do najniższych, co może przełożyć się na rachunki dla odbiorców. Dlatego rząd powinien priorytetowo potraktować projekt budowy reaktorów jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
W piątek informowaliśmy o opublikowaniu przez Ministra Klimatu i Środowiska sprawozdania z realizacji Programu polskiej energetyki jądrowej za lata 2016–2019. Realizacja Programu PEJ została przedstawiona w obszarze 10 działań według stanu na dzień 31 grudnia 2019 roku.
czytaj więcejenergetyka
Jeżeli w Polsce ma powstać elektrownia jądrowa, to w 2021 roku musi być gotowy model finansowania tak wielkiej inwestycji. Będzie to duży koszt dla podatników, jeżeli chcemy mieć tańszą energię.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (181-190) z 262 » następne