Serwis informacyjny

Westinghouse podpisał porozumienia o współpracy z polskimi dostawcami

Data dodania: piątek, 21 stycznia 2022, autor: nuclear.pl

Firma Westinghouse Electric Company poinformowała o podpisaniu dziś porozumień o współpracy z dziesięcioma polskimi firmami w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000® w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000® w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

- Westinghouse jest gotowy wesprzeć Polskę w osiągnięciu celów związanych z polityką energetyczną. Będziemy działać w oparciu o nasze doświadczenie w realizacji inwestycji w technologie jądrowe na całym świecie. Te zadania będzie dodatkowo wspierał zespół prawie 200 pracowników zatrudnionych w Globalnym Centrum Usług Wspólnych Westinghouse w Krakowie, który jest zaangażowany w globalne działania naszej firmy. Chcemy zapewnić Polsce najlepszą technologię na rzecz realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym, a także by zabezpieczyć potrzeby energetyczne polskiej gospodarki – powiedział Mirosław Kowalik, Prezes Westinghouse Polska.

Umowy zostały zawarte bezpośrednio w siedzibach firm w Gdańsku oraz w biurze Westinghouse w Warszawie.

Westinghouse podpisał porozumienia na rzecz długoterminowej współpracy w Polsce i regionie z Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal, RAFAKO S.A., ZKS Forum, KB Pomorze, Mostostal Kraków, OMIS, GP Baltic, Protea Group, Fogo, Zarmen.

Westinghouse Electric Company jest światowym liderem w dziedzinie energetyki jądrowej oraz dostawcą produktów i technologii dla elektrowni jądrowych. Firma jest jednym z trzech pretendentów w przetargu na budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Na zdjęciu od lewej: Maciej Korniluk, Krzysztof Figat (Polimex Mostostal), Joel Ecker (WEC), fot. Portal nuclear.pl


Podziel się z innymi


Komentarze