Serwis informacyjny

GDDKiA: Droga krajowa zapewni dojazd do planowanej elektrowni jądrowej

Data dodania: środa, 23 lutego 2022, autor: nuclear.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o opracowaniu i zatwierdzeniu w lutym przez Ministra Infrastruktury Programu Inwestycji na prace przygotowawcze związane z budową nowej drogi krajowej, która zapewni połączenie planowanej pierwszej polskiej elektrowni jądrowej z drogą ekspresową S6.

Zgodnie z informacją Polskich Elektrowni Jądrowych, spółki odpowiedzialnej za bezpośrednie przygotowanie procesu inwestycyjnego, przeprowadzenie badań lokalizacyjnych oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, z 22 grudnia 2021 roku, jako preferowane miejsce budowy elektrowni została wskazana lokalizacja "Lubiatowo-Kopalino" w gminie Choczewo w woj. pomorskim.

Wstępne plany zakładają budowę ok. 35-kilometrowej, jednojezdniowej drogi głównej ruchu przyspieszonego (klasa GP) łączącej planowaną lokalizację elektrowni z drogą ekspresowa S6 na węźle Łęczyce.

Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje dokumenty do ogłoszenia przetargu na opracowanie Koncepcji programowej z wariantowaniem przebiegu trasy i materiałów niezbędnych do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.


Podziel się z innymi


Komentarze