Serwis informacyjny - Tagi: Vattenfall

poprzednie « wiadomości (1-10) z 10 » następne

Zwiększenie mocy Forsmark 1

Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall uzyskał od szwedzkiego Urzędu Dozoru Jądrowego oraz operatora systemu przesyłowego Svenska Kraftnät zgodę na próbną eksploatację bloku nr 1 Elektrowni Jądrowej Forsmark z podwyższoną mocą. Moc netto bloku, wynosząca do tej pory 990 MW, wzrośnie o ok. 50 MW. Na przyszły rok zaplanowano kolejny wzrost o 50 MW.
czytaj więcej

Vattenfall rozważa budowę bloku SMR w Szwecji

Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall poinformował, iż wobec zwiększających się prognoz zużycia energii elektrycznej w Szwecji w nadchodzących dziesięcioleciach, rozpoczął prace nad przygotowaniem studium wykonalności budowy co najmniej dwóch małych reaktorów modułowych SMR na terenie sąsiadującym z istniejącą Elektrownią Jądrową Ringhals.
czytaj więcej

Fermi Energia i Vattenfall rozszerzają współpracę w zakresie SMR

Szwedzka firma energetyczna Vattenfall oraz estońska Fermi Energia podpisały list intencyjny w celu dalszego rozszerzenia współpracy w zakresie małych reaktorów modułowych SMR. Przez ostatni rok Vattenfall współuczestniczył w studium wykonalności prowadzonym przez Fermi Energia, mającym na celu zbadanie możliwości rozmieszczenia takich reaktorów w Estonii.
czytaj więcej

Koncern energetyczny Vattenfall wybrał dostawcę elementów paliwowych

Koncern energetyczny Vattenfall wybrał firmę AREVA na dostawę elementów paliwowych dla czterech z siedmiu swoich reaktorów jądrowych w Szwecji. Umowa na dostawy paliwa została podpisana na okres czterech lat, od 2016 do 2020 r. i uwzględnia usługi związane z dostawą paliwa, które zostanie wyprodukowane przez AREVĘ w fabryce Lingen w Niemczech.
czytaj więcej

Rosyjskie paliwo jądrowe trafi do Szwecji

Rosyjski Rosatom TVEL podpisał umowę z Vattenfall Nuclear Fuel na testowe dostawy paliwa jądrowego do szwedzkiej elektrowni. Jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita", dzięki tej umowie paliwo jądrowe tej firmy po raz pierwszy trafi do Europy Zachodniej.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 10 » następne