Serwis informacyjny

Westinghouse zapewni długoterminowe dostawy paliwa dla Vattenfall

Data dodania: piątek, 6 maja 2022, autor: nuclear.pl

Vattenfall Nuclear Fuel AB i Westinghouse Electric Sweden AB ogłosiły podpisanie nowej długoterminowej umowy mającej na celu zaopatrzenie w paliwo większości reaktorów jądrowych w Szwecji, które są eksploatowane przez Vattenfall.

Od 2024 roku Westinghouse będzie dostarczać paliwo do Elektrowni Jądrowej Forsmark, wyposażonej w reaktory BWR i Elektrowni Jądrowej Ringhals z reaktorami ciśnieniowymi. Paliwo jądrowe będzie produkowane i dostarczane przez najnowocześniejszy zakład produkcyjny Westinghouse w Västerås w Szwecji.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuowania współpracy z Westinghouse jako jednym z naszych głównych dostawców paliwa jądrowego do Forsmark i Ringhals. Nasza ocena i decyzja opierają się na kryteriach technicznych i handlowych, a także na ambitnym ukierunkowaniu firmy Vattenfall na zrównoważony rozwój w łańcuchu dostaw — powiedział Ove Nilsson, szef Vattenfall Nuclear Fuel.

- Jesteśmy wdzięczni i zachwyceni, że zostaliśmy ponownie wybrani jako partner Vattenfall, aby zaspokoić ich potrzeby w zakresie dostaw energii jądrowej w tych trudnych czasach. Jesteśmy w pełni zaangażowani w przyczynianie się do bezpieczeństwa energetycznego kraju, wnosząc naszą rozległą wiedzę i innowacje w zakresie produkcji paliw, aby zapewnić opłacalną eksploatację w dostarczaniu bezpiecznej, niezawodnej i bezemisyjnej energii do Szwecji – powiedział Tarik Choho, prezes Westinghouse EMEA Operating Plant Services.

Od 2016 roku dostawcą paliwa do szwedzkich elektrowni jądrowych był należący do Rosatomu koncern paliwowy TVEL.


Podziel się z innymi


Komentarze