Serwis informacyjny - Tagi: Szwecja

poprzednie « wiadomości (1-10) z 20 » następne

Vattenfall rozważa budowę bloku SMR w Szwecji

Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall poinformował, iż wobec zwiększających się prognoz zużycia energii elektrycznej w Szwecji w nadchodzących dziesięcioleciach, rozpoczął prace nad przygotowaniem studium wykonalności budowy co najmniej dwóch małych reaktorów modułowych SMR na terenie sąsiadującym z istniejącą Elektrownią Jądrową Ringhals.
czytaj więcej

SKB otrzymało pozwolenie na zwiększenie pojemności przechowalników Clab

Jak poinformował World Nuclear News szwedzki Sąd ds. gruntów i środowiska wydał firmie SKB ( Svensk Kärnbränslehantering AB) zajmującej się gospodarką odpadami promieniotwórczymi pozwolenie środowiskowe na zwiększenie ilości wypalonego paliwa jądrowego w tymczasowym magazynie Clab, zlokalizowanym w miejscowości Simpevarp, około 25 kilometrów na północ od Oskarshamn z 8000 ton do 11 000 ton.
czytaj więcej

Rekordowy poziom poparcia dla energetyki jądrowej w Szwecji

Jak poinformował Polski Atom poparcie dla energetyki jądrowej w Szwecji osiągnęło rekordowy poziom, a 56% badanych popiera budowę nowych bloków jądrowych. Ponad 8 na 10, czyli 84%, chce nadal korzystać z energetyki jądrowej lub w razie potrzeby, budować więcej reaktorów, podczas gdy tylko jedna osoba na 10 chce zamknięcia energetyki jądrowej „w drodze decyzji politycznych”.
czytaj więcej

Niemiecka firma Uniper zdemontowała reaktory w zlikwidowanych elektrowniach jądrowych Barsebeck i Neckarwestheim

Niemiecka firma Uniper Anlagenservice GmbH w swoim raporcie na temat wyników za 2021 rok poinformowała, że jako pierwsza na świecie przeprowadziła w ciągu jednego roku demontaż zbiorników reaktorów dwóch likwidowanych w Europie bloków jądrowych. Uniper Anlagenservice jest spółką zależną spółki Uniper, powołaną do prowadzenia prac demontażowych.
czytaj więcej

Elektrownia Jądrowa Oskarshamn dostarczy pierwsze partie wodoru wyprodukowanego przy użyciu energii jądrowej

Szwedzka firma energetyczna OKG, właściciel i operator Elektrowni Jądrowej Oskarshamn poinformowała o podpisaniu z Linde Gas pierwszego kontraktu na dostawy wodoru wyprodukowanego przy użyciu energii jądrowej. Dostawy czystego wodoru, produkowanego bez emisji gazów cieplarnianych, rozpoczną się na początku tego roku.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 20 » następne