Serwis informacyjny - Tagi: Szwecja

poprzednie « wiadomości (1-10) z 24 » następne

Vattenfall rozważa budowę bloku SMR w Szwecji

Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall poinformował, iż wobec zwiększających się prognoz zużycia energii elektrycznej w Szwecji w nadchodzących dziesięcioleciach, rozpoczął prace nad przygotowaniem studium wykonalności budowy co najmniej dwóch małych reaktorów modułowych SMR na terenie sąsiadującym z istniejącą Elektrownią Jądrową Ringhals.
czytaj więcej

SKB otrzymało pozwolenie na zwiększenie pojemności przechowalników Clab

Jak poinformował World Nuclear News szwedzki Sąd ds. gruntów i środowiska wydał firmie SKB ( Svensk Kärnbränslehantering AB) zajmującej się gospodarką odpadami promieniotwórczymi pozwolenie środowiskowe na zwiększenie ilości wypalonego paliwa jądrowego w tymczasowym magazynie Clab, zlokalizowanym w miejscowości Simpevarp, około 25 kilometrów na północ od Oskarshamn z 8000 ton do 11 000 ton.
czytaj więcej

Rekordowy poziom poparcia dla energetyki jądrowej w Szwecji

Jak poinformował Polski Atom poparcie dla energetyki jądrowej w Szwecji osiągnęło rekordowy poziom, a 56% badanych popiera budowę nowych bloków jądrowych. Ponad 8 na 10, czyli 84%, chce nadal korzystać z energetyki jądrowej lub w razie potrzeby, budować więcej reaktorów, podczas gdy tylko jedna osoba na 10 chce zamknięcia energetyki jądrowej „w drodze decyzji politycznych”.
czytaj więcej

Niemiecka firma Uniper zdemontowała reaktory w zlikwidowanych elektrowniach jądrowych Barsebeck i Neckarwestheim

Niemiecka firma Uniper Anlagenservice GmbH w swoim raporcie na temat wyników za 2021 rok poinformowała, że jako pierwsza na świecie przeprowadziła w ciągu jednego roku demontaż zbiorników reaktorów dwóch likwidowanych w Europie bloków jądrowych. Uniper Anlagenservice jest spółką zależną spółki Uniper, powołaną do prowadzenia prac demontażowych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 24 » następne