poprzednie « wiadomości (161-170) z 191 » następneenergetyka
Synthos Green Energy - część Grupy Kapitałowej Synthos, aktywnie poszukuje zeroemisyjnych rozwiązań dla swoich zakładów produkcyjnych w Europie. Aby pomóc w osiągnięciu tego celu, firma podpisała Umowę o współpracy z Ultra Safe Nuclear Corporation™ (USNC) z siedzibą w USA, która jest zgodna ze strategią Synthos mającą na celu redukcję emisji CO2 z paliw kopalnych.
czytaj więcejenergetyka
W ciągu 18 miesięcy czołowe amerykańskie firmy sektora cywilnej energetyki jądrowej przeprowadzą prace przygotowawcze i projektowe w zakresie budowy elektrowni jądrowych w Polsce – to jedno z głównych postanowień polsko-amerykańskiej umowy, którą podpisał w imieniu rządu RP Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM. Umowa dotyczy współpracy w celu rozwoju programu energetyki jądrowej wykorzystywanej do celów cywilnych oraz cywilnego przemysłu jądrowego w Polsce.
czytaj więcejenergetyka
Sekretarz stanu w KPRM Piotr Naimski oraz sekretarz energii Stanów Zjednoczonych, Dan Brouillette podpisują strategiczną umowę o polsko-amerykańskiej współpracy w celu rozwoju Polskiego Programu Energetyki Jądrowej. Trzydziestoletnia umowa to wzmocnienie strategicznego partnerstwa obu państw, ale także dostęp do czystej energii, bezpieczeństwo dostaw, ale także długofalowy rozwój gospodarczy i znaczący skok technologiczny dla naszego kraju.
czytaj więcejenergetyka
W poniedziałek, na marginesie 5. szczytu Inicjatywy Trójmorza, dojdzie do rozmowy pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego z sekretarzem energii USA Danem Brouillette – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski. Tematem rozmowy, która będzie miała charakter zdalny, będzie polsko-amerykańska umowa o partnerstwie na rzecz rozwoju Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
Premier Bułgarii Bojko Borysow podczas wczorajszej wizyty w Elektrowni Jądrowej Kozłoduj zapowiedział plan powrotu do koncepcji budowy nowego bloku energetycznego w tej elektrowni z wykorzystaniem technologii amerykańskiej.
czytaj więcejenergetyka
Projekt porozumienia międzyrządowego o współpracy w zakresie rozbudowy i modernizacji rumuńskiego programu jądrowego został podpisany między Rumunią a USA. Obszary współpracy mogłyby obejmować ukończenie bloków 3 i 4 w Elektrowni Jądrowej Cernavoda oraz remont bloku 1.
czytaj więcejenergetyka
Jak podał Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl, już w październiku może dojść do podpisania międzyrządowej umowy pomiędzy Polską a USA w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce.
czytaj więcejenergetyka
Firma NuScale Power ogłosiła, że Amerykańska Komisja Dozoru Jądrowego (IS NRC) ukończyła przegląd 6, ostatniej fazy Wniosku o zatwierdzenie projektu (DCA) dla stworzonego przez spółkę przełomowego niewielkiego reaktora modułowego (SMR) wydając ostateczny raport z oceny bezpieczeństwa (FSER).
czytaj więcejenergetyka
Amerykańska Międzynarodowa Korporacja Finansowania Rozwoju (ang. International Development Finance Corporation - DFC) ogłosiła, zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, zmianę swojej polityki i procedur środowiskowych i społecznych, w celu umożliwienia wsparcia finansowego projektów w zakresie energetyki jądrowej i dostosowaniu definicji energii odnawialnej do definicji amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (ang. Energy Information Administration - EIA).
czytaj więcejenergetyka
Dostawy skroplonego gazu to kluczowy obszar polsko-amerykańskiej współpracy w sektorze energetyki. PGNiG, które stawia na dywersyfikację dostaw i uniezależnianie się od rosyjskiego surowca, sukcesywnie zwiększa wolumen zakupu LNG od Amerykanów. Do 2024 roku będzie to ponad 9 mld m3 rocznie. Kolejnym perspektywicznym obszarem współpracy jest też energetyka jądrowa. - Pojawiają się kolejne zapowiedzi Amerykanów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w polskim projekcie atomowym - mówi ekspert ds. energetyki Mateusz Kubiak.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (161-170) z 191 » następne