Serwis informacyjny - Tagi: Słowacja

poprzednie « wiadomości (1-6) z 6 » następne

Slovenské elektrárne osiągają kolejny kamień w celu uruchomienia 3. bloku EJ Mochovce

Operator słowackich elektrowni jądrowych Slovenské elektrárne poinformował, iż w dniu 13 maja 2021 roku Urząd Dozoru Jądrowego Republiki Słowackiej (ÚJD) wydał zezwolenie na uruchomienie 3. bloku Elektrowni Jądrowej Mochovce. Czynność ta została poprzedzona szeregiem przeglądów technicznych, testów i prób wszystkich układów i urządzeń, które potwierdziły gotowość bloku do fazy rozruchu fizycznego i energetycznego.
czytaj więcej

Studia "Nuclear Power Engineering" na Politechnice Wrocławskiej

Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej uruchamia nową specjalność na studiach magisterskich. Nuclear Power Engineering to trzy semestry wykładów, laboratoriów i zajęć – w języku angielskim – przygotowujących do pracy w sektorze energetyki jądrowej. Studenci mogą też liczyć na wycieczki naukowo-dydaktyczne w elektrowniach jądrowych i wykłady zaproszonych gości z czołowych koncernów energetycznych i zagranicznych uczelni.
czytaj więcej

Moc słowackiej EJ Mochovce wzrośnie z 942 do 1000 MWe

Dzięki rozpoczętym właśnie modernizacjom układu turbinowego moce wytwórcze bloków 1 i 2 słowackiej Elektrowni Jądrowej Mochovce zostaną zwiększone z 471 MWe do 500 MWe. Prace nad modernizacją turbin bloku 2 już się rozpoczęły, a podobne prace na bloku 1 mają się rozpocząć pod koniec roku. Po zakończeniu projektu bloki będą produkować rocznie o 450 GWh więcej energii, bez zwiększania kosztów paliwa i personelu.
czytaj więcej

Rosatom będzie nadal dostarczać paliwo jądrowe do słowackich elektrowni jądrowych

Firma TVEL, będąca częścią rosyjskiej państwowej korporacji jądrowej Rosatom, i słowacka firma Slovenské elektrárne a.s. podpisały umowę dotyczącą dostaw paliwa jądrowego do elektrowni jądrowych na Słowacji na lata 2022-2026, z możliwością jej przedłużenia do 2030 roku. Umowy zostały przygotowane w następstwie zwycięstwa TVEL w nieograniczonym przetargu na dostawy paliwa dla elektrowni jądrowych na Słowacji.
czytaj więcej

Budowa bloku 3 EJ Mochovce zbliża się do mety, wchodząc w ostatnią fazę prób przed załadunkiem paliwa

Slovenské elektrárne zakończyły gorące test hydrostatyczne wchodząc tym samym w ostatnią fazę prób odbiorowych przed uruchomieniem bloku 3 w Elektrowni Jądrowej Mochovce. Podczas tych prób największe przedsiębiorstwo wytwarzające energię na Słowacji przeprowadzi wymagane kontrole przedoperacyjne wszystkich ważnych systemów i urządzeń. Wykonanie prób rozruchowych jest warunkiem rozpoczęcia rozruchu fizycznego i energetycznego.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-6) z 6 » następne