Serwis informacyjny - Tagi: Grossi

poprzednie « wiadomości (1-10) z 12 » następne

Grossi: misja ekspercka MAEA „w drodze” do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Dziś wcześnie rano Dyrektor Generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafael Mariano Grossi poinformował, że misja ekspercka MAEA ISAMZ (IAEA's Support and Assistance Mission to Zaporizhzhya) jest już „w drodze” do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Grupa, którą kieruje osobiście Grossi, ma dotrzeć na teren elektrowni „w tym tygodniu”.
czytaj więcej

MAEA: przywrócono bieżącą transmisję danych z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej poinformowała wczoraj o przywróceniu bieżącej transmisji danych z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej do siedziby MAEA. Transmisja ta obejmuje dane niezbędne dla zapewnienia nadzoru nad materiałami jądrowymi, w tym obraz z pomieszczeń, w których takie materiały się znajdują i jest normalną procedurą wdrażaną we wszystkich cywilnych obiektach energetyki jądrowej (a także innych obiektach zajmujących się przetwarzaniem materiałów jądrowych).
czytaj więcej

MAEA udaje się z misją do Czarnobyla

Rafael Mariano Grossi, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, poprowadzi w tym tygodniu misję ekspercką do Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej na Ukrainie, aby wspomóc wysiłki na rzecz zapobiegania niebezpieczeństwu awarii jądrowej podczas obecnego konfliktu w kraju.
czytaj więcej

Dyrektor MAEA z wizytą na Ukrainie

Rafael Mariano Grossi, Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, udał się na Ukrainę, gdzie bierze udział w rozmowach z wyższymi urzędnikami rządowymi na temat planowanego przez MAEA udzielenia pilnej pomocy technicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony obiektów jądrowych w kraju i zapobieżenia ryzyku awarii, która mogłaby zagrozić ludziom i środowisku.
czytaj więcej

MAEA: rozpoczęcie budowy centrum szkoleniowego do zwalczania terroryzmu jądrowego

Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Rafael Mariano Grossi, uczestniczył w dniu 12 lipca w uroczystości rozpoczęcia budowy nowego obiektu, który pomoże w szkoleniu krajów członkowskich w zwalczaniu terroryzmu jądrowego w takich obszarach jak nielegalny handel materiałami jądrowymi czy fizyczna ochrona obiektów oraz ważnych wydarzeń publicznych.
czytaj więcej

MAEA przekazała Polsce sprzęt do walki z koronawirusem

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (ang. International Atomic Energy Agency - IAEA), na wniosek Państwowej Agencji Atomistyki, przekazała polskim służbom sanitarnym sprzęt wspierający zwalczanie COVID-19. Zestawy sprzętu, wykorzystujące techniki jądrowe, trafiły do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 12 » następne