Serwis informacyjny - Tagi: Belene

poprzednie « wiadomości (1-10) z 11 » następne

Pięciu chętnych do budowy EJ Belene w Bułgarii

Pięć firm wyraziło zainteresowanie zaproszeniem wystosowanym przez władze Bułgarii do realizacji budowy elektrowni jądrowej Belene nad Dunajem w pobliżu granicy z Rumunią. Według krajowej gazety 24 Czasa wnioski kwalifikacyjne złożyły firmy: China National Nuclear Corporation, Framatome, General Electric, Korea Hydro and Nuclear Power oraz Rosatom.
czytaj więcej

Bułgaria zaprasza do inwestycji w projekt Belene

Bułgarska National Electricity Company (NEK) ogłosiła zaproszenie do wyboru inwestora strategicznego na budowę elektrowni jądrowej Belene w pobliżu granicy z Rumunią. Zaproszenie obejmuje również możliwość zainteresowania nabyciem udziałów mniejszościowych w przyszłym projekcie, a także zakup energii elektrycznej z przyszłej elektrowni.
czytaj więcej

W niedzielę w Bułgarii referendum w sprawie Belene

Na 27 stycznia zaplanowano w Bułgarii referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej Belene. Jak tłumaczy wicepremier i minister finansów Bułgarii Simeon Djankow, kraju nie stać na taką inwestycje, ale samorządowcy z regionu, gdzie ma powstać elektrownia, wszelkimi możliwymi sposobami zabiegają o pozytywny dla inwestycji wynik referendum.
czytaj więcej

Bułgarzy chcą lepszych ofert na elektrownię Belene

Jak poinformował Parkiet, Bułgarzy nie są zadowoleni z ofert, jakie złożyły firmy chcące uczestniczyć w budowie i późniejszej eksploatacji elektrowni jądrowej Belene. Organizator przetargu, bułgarska państwowa spółka NEK oczekuje teraz podwyższenia propozycji finansowych zawartych w ofertach.
czytaj więcej

Reaktywacja Belene

Jak informuje dzisiejsza Rzeczpospolita w 2009 r. może zostać oddany do użytku pierwszy blok energetyczny elektrowni atomowej w Belene - zapowiedział bułgarski minister energetyki Miłko Kowaczew.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 11 » następne