poprzednie « wiadomości (1501-1510) z 3825 » następneenergetyka
Amerykańska Międzynarodowa Korporacja Finansowania Rozwoju (ang. International Development Finance Corporation - DFC) ogłosiła, zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, zmianę swojej polityki i procedur środowiskowych i społecznych, w celu umożliwienia wsparcia finansowego projektów w zakresie energetyki jądrowej i dostosowaniu definicji energii odnawialnej do definicji amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (ang. Energy Information Administration - EIA).
czytaj więcejbezpieczeństwo
Ministerstwo Klimatu rozpoczęło proces konsultacji publicznych projektu Uchwały Rady Ministrów w sprawie aktualizacji "Krajowego planu postępowania z odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem jądrowym". Proces prowadzony jest w oparciu o postanowienia uchwały Rady Ministrów nr 190 z dnia 29 października 2013 roku - Regulamin pracy Rady Ministrów (M.P. z 2016 r. poz. 1006, z późn. zm).
czytaj więcejbezpieczeństwo
Państwowa Agencja Atomistyki opublikowała najnowszy raport „Działalność Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki oraz ocena stanu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w Polsce w 2019 r.”
czytaj więcejbezpieczeństwo
Państwowa Agencja Atomistyki będzie rozbudowywać sieć stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych. Do końca roku łącznie 15 nowych urządzeń będzie monitorować wschodnią granicę Polski. W obecności ministra klimatu Michała Kurtyki oraz ministra środowiska Michała Wosia zostały podpisane w tej sprawie listy intencyjne z wojewodami oraz porozumienie ramowe z Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych.
czytaj więcejenergetyka
Dostawy skroplonego gazu to kluczowy obszar polsko-amerykańskiej współpracy w sektorze energetyki. PGNiG, które stawia na dywersyfikację dostaw i uniezależnianie się od rosyjskiego surowca, sukcesywnie zwiększa wolumen zakupu LNG od Amerykanów. Do 2024 roku będzie to ponad 9 mld m3 rocznie. Kolejnym perspektywicznym obszarem współpracy jest też energetyka jądrowa. - Pojawiają się kolejne zapowiedzi Amerykanów, którzy są zainteresowani uczestnictwem w polskim projekcie atomowym - mówi ekspert ds. energetyki Mateusz Kubiak.
czytaj więcejnauka
Ponad 2500 m2 powierzchni badawczej i infrastrukturalnej o wartości prawie 117 mln zł, powstaje w ośrodku jądrowym w Świerku, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. Centrum Projektowania i Syntezy Radiofarmaceutyków Ukierunkowanych Molekularnie – CERAD.
czytaj więcejnauka
Do 2040 roku może powstać akcelerator ponad trzykrotnie dłuższy, niż największy na świecie akcelerator cząstek, Wielki Zderzacz Hadronów. Instrument, który kosztowałby - bagatela - 20 mld euro, pozwoliłby m.in. na badania bozonu Higgsa i ciemnej materii.
czytaj więcejenergetyka
PGE i PKN Orlen dystansują się od pomysłu wybudowania elektrowni jądrowej. Problemy ze sfinansowaniem inwestycji są nadal nie do pokonania. Przedłużanie dyskusji o tej inwestycji traci sens, zwłaszcza że są alternatywne rozwiązania dla energetyki.
czytaj więcejnauka
Ponad 16 mln zł ze środków Agencji Badań Medycznych (ABM) zostanie przeznaczonych na realizację projektu DuoNen pn. „Zastosowanie terapii tandemowej LutaPol/ItraPol (177Lu/90Y-DOTATATE) jako skutecznego narzędzia w leczeniu nowotworów neuroendokrynnych”.
czytaj więcejenergetyka
Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” opracował listę projektów, które powinny otrzymać priorytetową rangę w Programie dla Śląska. Wśród nich znalazły się zarówno inwestycje zapisane w PdŚ, które dotąd nie były realizowane, jak i całkiem nowe przedsięwzięcia.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1501-1510) z 3825 » następne