poprzednie « wiadomości (661-670) z 767 » następnenauka
Od kilku dni na terenie jedynego w Polsce głębokowodnego terminala kontenerowego w Gdańsku (DCT-Gdańsk) odbywają się testy kompleksowego systemu wykrywania ładunków niebezpiecznych i nielegalnych opracowywanego w ramach projektu C-BORD finansowanego z programu Horyzont 2020 Unii Europejskiej.
czytaj więcejnauka
Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Polskim Towarzystwem Fizycznym oraz Miastem Stołecznym Warszawa w ramach akcji „Lato w mieście” organizuje „Letnią Szkołę Fizyki”. Jej program skierowany jest do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych zainteresowanych swoim rozwojem w kierunku nauk przyrodniczych oraz chcących zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki w dziedzinie fizyki i astronomii.
czytaj więcejenergetyka
Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii opublikował przetłumaczone na język polski streszczenie Raportu pt. “Całkowity koszt zapewnienia energii elektrycznej” („The Full Costs of Electricity Provision”), który został opublikowany przez Agencję Energii Jądrowej OECD w kwietniu br.
czytaj więcejenergetyka
- Bezpieczeństwo i ochrona środowiska to priorytety dla zapewnienia społecznej akceptacji energetyki jądrowej - powiedział ambasador Francji Pierre Levy 13 czerwca 2018 r. w Warszawie, podczas seminarium o środowiskowych aspektach projektów jądrowych. Seminarium współorganizowane przez Ministerstwo Energii odbyło się w Ambasadzie Republiki Francuskiej.
czytaj więcejnauka
Instytut Chemii i Techniki Jądrowej od czerwca 2017 roku realizuje projekt TANGO 2 pn. „Plazmowa technologia usuwania tlenków azotu z gazów spalinowych”, który jest wspólnym przedsięwzięciem Narodowego Centrum Nauki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
czytaj więcejenergetyka
- Wsparcie renomowanych organizacji międzynarodowych jest kluczowe w procesie przygotowania do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, a współpraca z agencją ma zasadnicze znaczenie dla realizacji Programu polskiej energetyki jądrowej - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas rozmowy z Dyrektorem Generalnym NEA OECD Williamem Magwoodem. W spotkaniu, które odbyło się 28 maja 2018 r. w Warszawie uczestniczyła także minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
czytaj więcej- Aktualizacja Programu Polskiej Energetyki Jądrowej została zaakceptowana na poziomie Ministerstwa Energii. Planujemy, że dokument będzie przekazany do akceptacji Rady Ministrów w ciągu dwóch miesięcy – poinformował Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej ME Józef Sobolewski, 16 maja 2018 r. podczas panelu \"Energetyka Jądrowa w Polsce\" w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
czytaj więcejDecyzja o tym czy w Polsce będzie budowana elektrownia jądrowa podjęta zostanie przed końcem tego roku. Tak zapowiedział rząd.
czytaj więcej- Elektrownia jądrowa jest projektem strategicznym, który da Polsce niezależność i bezpieczeństwo energetyczne – powiedział dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Energii Józef Sobolewski podczas seminarium jądrowego na Targach EXPOPOWER 2018 w Poznaniu 23 kwietnia 2018 r.
czytaj więcejW ostatnich dniach kwietnia pierwsze badania PET wykonano w Radomskim Centrum Onkologii. Placówka na Wacynie posiada jeden z najnowocześniejszych aparatów w Polsce. Do tej pory pacjenci z Radomia i okolic mogli korzystać z takich badań dojeżdżając do odległych placówek w Warszawie, Kielcach czy Lublinie. Termin oczekiwania na badanie wynosił kilka tygodni.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (661-670) z 767 » następne