Serwis informacyjny

Ministerstwo Energii na konferencji „Budowa elektrowni jądrowej”

Data dodania: poniedziałek, 14 maja 2018, autor: gov.pl/energia

- Elektrownia jądrowa jest projektem strategicznym, który da Polsce niezależność i bezpieczeństwo energetyczne – powiedział dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Energii Józef Sobolewski podczas seminarium jądrowego na Targach EXPOPOWER 2018 w Poznaniu 23 kwietnia 2018 r.

Od lewej Józef Sobolewski, Zbigniew Kubacki, dyrektorzy DEJ ME, fot. NCBJ
Od lewej Józef Sobolewski, Zbigniew Kubacki, dyrektorzy DEJ ME, fot. NCBJ

Dyrektor podkreślił, że budowa elektrowni jądrowej zmniejszy emisyjność polskiej gospodarki, obniży ceny energii elektrycznej oraz przyczyni się do rozwoju sektora naukowego. Szef Departamentu Energii Jądrowej zwrócił uwagę, że inwestycja w zeroemisyjny atom jest istotna ze względu na wymagania Unii Europejskiej dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Dodał, że Komisja Europejska jest na bieżąco informowana o planach Ministerstwa Energii w zakresie realizacji elektrowni jądrowej w Polsce.

Konferencja „Budowa elektrowni jądrowej – technologia, finansowanie, bezpieczeństwo i zarządzanie projektem” została zorganizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Energii.


Podziel się z innymi


Komentarze