poprzednie « wiadomości (391-400) z 765 » następneenergetyka
Nawet jeżeli powiodą się plany najbogatszego polskiego miliardera, dotyczące energetyki, nadal najważniejsze pozostają decyzje rządu dotyczą budowy elektrowni jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
Projekt polskiej elektrowni jądrowej nie jest jeszcze skończony – nie wszystkie szczegóły na temat kształtu oraz modelu funkcjonowania i finansowania, a także lokalizacji przyszłych polskich elektrowni jądrowych, zostały ustalone - mówi Mariusz Marszałkowski, redaktor serwisu Biznesalert.pl.
czytaj więcejenergetyka
Program polskiej energetyki jądrowej zakłada budowę i oddanie do eksploatacji dwóch elektrowni jądrowych po trzy reaktory każda. Rozpoczęcie budowy pierwszego reaktora ma nastąpić w 2026 roku, a jego uruchomienie już w 2033 roku. – To ogromne wyzwanie, dlatego kluczowy jest wybór lokalizacji inwestycji, który powinien nastąpić jak najszybciej – mówi Janusz Piechociński, były wicepremier, były minister gospodarki. Z kolei oddanie do eksploatacji ostatniego reaktora w drugiej elektrowni zaplanowano na 2043 rok. Wybór technologii ma nastąpić jeszcze w tym roku, a lokalizacji dla pierwszej elektrowni w 2022 roku.
czytaj więcejenergetyka
Ministerstwo Klimatu i Środowiska skierowało dziś do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych dwa dokumenty: projekt nowelizacji ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących (tzw. specustawy jądrowej) i niektórych innych ustaw, oraz projekt Strategii i polityki w zakresie rozwoju bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Polski.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańskie firmy realizujące projekty w globalnym przemyśle jądrowym Bechtel i Westinghouse Electric Company, ogłosiły, że utworzyły zespół, który będzie przygotowywać projekt nowych elektrowni jądrowych w Polsce. Tym samym oficjalnie potwierdzono nasze informacje z czerwca 2019 roku o możliwym zaangażowaniu firmy Bechtel w PPEJ.
czytaj więcejTrwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami. Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony o 2 tygodnie (do 30 lipca) ze względu na duże zainteresowanie i prośby samorządów.
czytaj więcejenergetyka
Jak śmiecie zamykać elektrownie jądrowe!? – pytają działacze pro klimatycznej inicjatywy FOTA4Climate, którzy w sobotę, 24 lipca br., przed elektrownią jądrową Grohnde będą protestować przeciw zamykaniu ostatnich elektrowni jądrowych w Niemczech. Do Hemelin w Dolnej Saksonii, obok F4C przyjadą również aktywiści m.in. z Nuklearii, Mothers for Nuclear Deutschland oraz Stand Up For Nuclear. Do udziału w proteście FOTA4Climate zaprosiła także Gretę Thunberg oraz polskie i międzynarodowe organizacje działające na rzecz klimatu.
czytaj więcejmedycyna
Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. L. Gieca w Katowicach są jednymi z 31 międzynarodowych partnerów wchodzących w skład konsorcjum STOPSTORM, które rozpoczyna realizację wieloośrodkowego badania naukowego nad zastosowaniem radioterapii w leczeniu chorych na zaburzenia rytmu serca w ramach programu „Horyzont 2020”. Badanie to zyskało finansowanie z grantu Unii Europejskiej w wysokości 7,1 mln euro.
czytaj więcejmedycyna
Specjaliści z Pracowni Radiologii Zabiegowej i Interwencyjnej Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach przeprowadzili pierwszy w Polsce zabieg radioembolizacji wątroby z wykorzystaniem izotopu o nazwie Holm-166.
czytaj więcejenergetyka
EDF otwiera biuro w Warszawie w celu przygotowania oferty na budowę od 4 do 6 reaktorów EPR w Polsce i powołuje Thierry’ego Deschaux na stanowisko dyrektora zarządzającego.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (391-400) z 765 » następne