poprzednie « wiadomości (261-270) z 765 » następneenergetyka
Jak podał ZE PAK w swoim komunikacie, wypowiedziana została umowa z Synthos Green Energy i innymi spółkami, której celem miały być wspólne prace, zmierzające do budowy na terenie Elektrowni Pątnów w Koninie od czterech do sześciu reaktorów typu GE Hitachi Nuclear Energy BWRX-300.
czytaj więcejenergetyka
Dziś w Seulu w obecności Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina oraz Ministra Handlu, Przemysłu i Energii Korei Chang-Yang Lee, polskie firmy energetyczne ZE PAK i PGE oraz koreańska KHNP podpisały list intencyjny w sprawie planu rozwoju elektrowni jądrowej w Pątnowie w oparciu o technologię APR1400.
czytaj więcejenergetyka
Budowa elektrowni jądrowej w Polsce będzie wielkim projektem infrastrukturalnym. Wynika to już z samej skali przedsięwzięcia – realizacja samego tylko „Programu polskiej energetyki jądrowej” (PPEJ) zdefiniowanego w uchwale Rady Ministrów wymagać będzie budowy co najmniej sześciu dużych bloków energetycznych, będących największymi jednostkami w historii polskiej energetyki – a przecież szereg inwestorów wskazuje także na możliwość budowy innych instalacji energetyki jądrowej równolegle do realizacji programu rządowego. Czyni to uczestnictwo w realizacji a następnie eksploatacji obiektów energetyki jądrowych atrakcyjną perspektywą dla polskich firm, w tym budowlanych, montażowych i dostawców urządzeń. Jednocześnie jednak, mimo iż polski przemysł posiada całkiem spore jak na kraj nieposiadający własnej energetyki jądrowej doświadczenie w pracy na rzecz sektora jądrowego, oczywistym jest, że podmioty pragnące realizować istotne zakresy prac na rzecz nowobudowanych polskich elektrowni jądrowych będą musiały poczynić znaczące przygotowania, aby sprostać specyficznym wymaganiom tego sektora.
czytaj więcejenergetyka
- Jeśli spojrzeć na naszą historię, to w branży jądrowej jesteśmy od siedemdziesięciu lat. Zbudowaliśmy pierwszy reaktor w Kanadzie, pierwszy reaktor w USA, pierwszy w Indiach, pierwszy na Tajwanie, w Korei, w Hiszpanii… – mówi Ahmet Tokpinar, wiceprezes amerykańskiej firmy Bechtel, w rozmowie z nuclear.pl.
czytaj więcejnauka
Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozpoczęło rekrutację na 8. edycję szkolenia „Jak uczyć o energetyce i energii jądrowej" dla nauczycieli i doradców metodycznych ds. nauczania m.in. fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
czytaj więcejenergetyka
Kluczowe dla bezpieczeństwa jądrowego w Polsce instytucje, tj. Państwowa Agencja Atomistyki i Urząd Dozoru Technicznego podpisały porozumienie, którego celem jest wzmocnienie współpracy obu urzędów.
czytaj więcejbezpieczeństwo
W poniedzialek, 19 września Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności wydało komunikat na temat dystrybucji w Polsce tabletek zawierających jodek potasu.
czytaj więcejenergetyka
120 osób wzięło udział w formule stacjonarnej, a ponad 300 osób śledziło transmisję online. Konferencja organizowana przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię zgromadziła i zachęciła do dyskusji ekspertów, aktywistów i samorządowców.
czytaj więcejnauka
Narodowe Centrum Badań Jądrowych podpisało umowę, na mocy której Reaktor MARIA przebada elementy budowanego we Francji reaktora termojądrowego ITER.
czytaj więcejenergetyka
Jak poinformowało Ministerstwo Klimatu I Środowiska Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzeziński oraz prezes Westinghouse Polska Mirosław Kowalik przekazali wczoraj w Warszawie szefowej resoru, Pani Annie Moskwie „Raport koncepcyjno-wykonawczy w zakresie współpracy w obszarze Cywilnej Energetyki Jądrowej”.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (261-270) z 765 » następne