Serwis informacyjny - Tagi: Młynarkiewicz

poprzednie « wiadomości (1-10) z 19 » następne

Nowy Wiceprezes Polskich Elektrowni Jądrowych

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Polskich Elektrowni Jądrowych, spółki odpowiedzialnej za przygotowanie procesu inwestycyjnego i pełnienie roli inwestora w projekcie budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, powołało z dniem 27 marca 2023 roku Pana Seweryna Kowalczyka na stanowisko Wiceprezesa Spółki.
czytaj więcej

Polsko-ukraińska współpraca w obszarze energetyki jądrowej

Zacieśnianie współpracy w sektorze energetyki jądrowej – to jeden z głównych tematów konferencji E23 PL dla UA „Partnerstwo polsko-ukraińskie w budowaniu bezpieczeństwa energetycznego przyszłości”, która 15 marca odbyła się w Warszawie. W ramach wydarzenia spotkali się przedstawiciele rządów obu państw oraz reprezentanci najważniejszych spółek odpowiedzialnych za strategiczną infrastrukturę energetyczną.
czytaj więcej

Dr Łukasz Młynarkiewicz nowym wiceprezesem w Polskich Elektrowniach Jądrowych

Jak poinformowały Polskie Elektrownie Jądrowe, spółka odpowiedzialna za przygotowanie, w ramach programu PEJ, inwestycji polegającej na budowie elektrowni jądrowych o łącznej mocy zainstalowanej od ok. 6 GWe do ok. 9 GWe w oparciu o sprawdzone, wielkoskalowe, wodne ciśnieniowe reaktory jądrowe generacji III+, z dniem dzisiejszym funkcję Wiceprezesa Zarządu Spółki objął Pan dr Łukasz Młynarkiewicz.
czytaj więcej

PAA: Jak działa monitoring radiacyjny?

Agresja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, działania militarne prowadzone wokół ukraińskich obiektów jądrowych wywołały niepokoje na całym świecie. Stanowiły też wyzwanie nie tylko dla Państwowej Agencji Atomistyki, ale innych instytucji skupionych w obszarze bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej. Prowadzone do tej pory działania wojenne nie spowodowały zagrożenia radiacyjnego w Polsce, ale zdecydowanie zwróciły uwagę na bezpieczeństwo radiacyjne.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 19 » następne