Serwis informacyjny

Nowy zarząd Polskich Elektrowni Jądrowych

Data dodania: środa, 16 sierpnia 2023, autor: nuclear.pl

Jak czytamy na stronie internetowej Polskich Elektrowni Jądrowych Sp. z o.o. w dn. 15 sierpnia (sic!) powołani zostali nowi członkowie Zarządu spółki.

Stanowisko Prezesa Zarządu objął Mateusz Berger, natomiast Wiceprezesem Zarządu został Radosław Adach. Drugim Wiceprezesem Zarządu pozostaje dr Łukasz Młynarkiewicz powołany na to stanowisko w końcu ubiegłego roku.

Mateusz Berger już wcześniej związany był z realizacją polskiego programu jądrowego, bowiem w okresie od lipca 2022 roku do czerwca 2023 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w KPRM oraz pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Wcześniej był m.in. wiceprezesem zarządu Agencji Rozwoju Przemyslu S.A.

Radosław Adach związany był z sektorem prywatnym, w ostatnich latach pracował w sektorze bezpieczeństwa, od lat związany jest także z projektami branży energetycznej. Jak informuje strona internetowa spółki "[od] kilkunastu lat budował wiedzę i doświadczenie w zakresie realizacji projektów o wysokim poziomie skomplikowania operując na styku firm amerykańskich oraz podmiotów reprezentujących Skarb Państwa i sektor publiczny w krajach Europy Środkowej."

Fot. KPRM


Podziel się z innymi


Komentarze