Serwis informacyjny - Tagi: PEJ

poprzednie « wiadomości (1-10) z 38 » następne

Projekt budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej nabiera tempa. Ruszają prace geologiczne w miejscu planowanej inwestycji

W maju ruszają prace geologiczne w miejscu planowanej budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Pierwszy etap badań zakończy się w tym roku, a wyniki zostaną wykorzystane w trwającym procesie projektowania elektrowni przez konsorcjum Westinghouse i Bechtel. – Chcemy dobrze poznać strukturę gruntu, na którym posadowiona będzie elektrownia. Dzięki temu będziemy mogli dopracować sam projekt elektrowni z perspektywy bezpieczeństwa – podkreśla Leszek Hołda, prezes Bechtel Polska.
czytaj więcej

„Nie ma chaosu komunikacyjnego co do harmonogramu PEJ!”

„Nie ma chaosu komunikacyjnego co do harmonogramu PEJ!” poinformowała na platformie X (d. Twitter) minister przemysłu Marzena Czarnecka. Wpis pani minister był odpowiedzią na komentarz medialny, w którym autor najwyraźniej niewłaściwie zinterpretował zapowiedzi jakie padły z ust różnych przedstawicieli Rady Ministrów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
czytaj więcej

Dwa przetargi w ramach budowy konstrukcji morskiej (MOLF) dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej

Urząd Morski w Gdyni prowadzi dwa ważne postępowania przetargowe, związane z budową konstrukcji morskiej do rozładunku (Marine Off-Loading Facility “MOLF”). Będzie to element infrastruktury towarzyszącej pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej - inwestycji realizowanej przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe w lokalizacji „Lubiatowo-Kopalino” na Pomorzu.
czytaj więcej

Nowy zarząd Polskich Elektrowni Jądrowych

Polskie Elektrownie Jądrowe poinformowały, iż z dniem dzisiejszym Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników spółki odwołało cały dotychczasowy Zarząd i na nowego członka zarządu powołało Pana Leszka Juchniewicza. Jednocześnie powierzono mu pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 38 » następne