Serwis informacyjny - Tagi: Czarnobyl

poprzednie « wiadomości (11-20) z 40 » następne

Komunikat dotyczący sytuacji w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej

Wczoraj późnym wieczorem ukraiński dozór jądrowy (ukr. Державна інспекція ядерного регулювання України) poinformował, iż w dniu 24 lutego 2022 roku około godziny 17:00, w wyniku ataku wojskowego, wszystkie obiekty Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu znajdujące się w strefie wykluczenia zostały przejęte przez obce siły zbrojne "bez znaków identyfikacyjnych".
czytaj więcej

Testy systemów CSFSF na Ukrainie

Firma Energoatom, operator ukraińskich elektrowni jądrowych, poinformowała, że w dniu 24 stycznia 2022 roku zakończyła wstępne testy systemów nowego Centralnego Magazynu Wypalonego Paliwa (CSFSF) znajdującego się na terenie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.
czytaj więcej

Ukraina przesuwa zakończenie budowy magazynu wypalonego paliwa

Wszystkie prace budowlane i instalacyjne na budowie Centralnego Magazynu Wypalonego Paliwa w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie mają się zakończyć do końca września - zapowiedział Energoatom, operator ukraińskich elektrowni jądrowych. Nowy termin zakończenia prac został podany po wizycie, w dniu 15 maja, w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia prezydenta Ukrainy Petra Kotina.
czytaj więcej

MAEA: pożary lasów w Czarnobylu nie stanowią zagrożenia dla zdrowia spowodowanego promieniowaniem

Jak podała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej ostatnie pożary w strefie wykluczenia wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie nie doprowadziły do niebezpiecznego wzrostu cząstek radioaktywnych w powietrzu. Państwowy Inspektorat Dozoru Jądrowego Ukrainy regularnie udzielał informacji na temat pożarów za pośrednictwem Zunifikowanego Systemu Wymiany Informacji o Incydentach i Sytuacjach Alarmowych USIE MAEA.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 40 » następne