Serwis informacyjny - Tagi: bezpieczeństwo

poprzednie « wiadomości (1-10) z 156 » następne

PAA: Nawiewanie saharyjskiego pyłu nad teren Europy - brak zagrożenia radiologicznego dla Polski

W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi na temat zagrożenia radiacyjnego w związku z nawiewaniem nad teren Europy pyłu saharyjskiego Państwowa Agencja Atomistyki wydała komunikat, w którym poinformowano, iż jest to zjawisko cykliczne, nie stanowiące zagrożenia radiologicznego dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska, a ilość izotopów promieniotwórczych jest w nim niewielka.
czytaj więcej

PAA: uruchomiono kolejne stacje PMS

Państwowa Agencja Atomistyki uruchomiła na przełomie czerwca i lipca trzy dodatkowe stacje wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych. Znajdują się one w województwie podlaskim w miejscowościach Waliły, Sidra i Hajnówka. Dodatkowo wymieniono stację w Zielonej Górze.
czytaj więcej

Polsko-ukraińska współpraca w obszarze energetyki jądrowej

Zacieśnianie współpracy w sektorze energetyki jądrowej – to jeden z głównych tematów konferencji E23 PL dla UA „Partnerstwo polsko-ukraińskie w budowaniu bezpieczeństwa energetycznego przyszłości”, która 15 marca odbyła się w Warszawie. W ramach wydarzenia spotkali się przedstawiciele rządów obu państw oraz reprezentanci najważniejszych spółek odpowiedzialnych za strategiczną infrastrukturę energetyczną.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 156 » następne