Serwis informacyjny - Tagi: bezpieczeństwo

poprzednie « wiadomości (1-10) z 106 » następne

57% Niemców wyraziło poparcie dla utrzymania energetyki jądrowej w tym kraju

Jak informuje brytyjski Times, w nowym niemieckim sondażu, którego wyniki 13 kwietnia opublikował Frankfurter Allgemeine Zeitung, 57% respondentów wyraziło poparcie dla utrzymania ruchu pozostających w eksploatacji bloków jądrowych. Przeciwnego zdania było tylko 25% respondentów. Wyniki takie, zbieżne z uzyskiwanymi z wcześniejszymi sondażami prowadzonymi już po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wskazują na znaczące przesunięcia w stosunku niemieckiej opinii publicznej do energetyki jądrowej.
czytaj więcej

Grupa zadaniowa MAEA ocenia postępy w przygotowaniach do planowanego zrzutu wody z elektrowni Fukushima Daiichi

Jak poinformowała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej, grupa zadaniowa agencji dokonująca przeglądu bezpieczeństwa planowanego przez Japonię zrzutu uzdatnionej wody przechowywanej w zbiornikach Elektrowni Jądrowej Fukushima Daiichi przeprowadziła w zeszłym tygodniu misję w tym kraju dotyczącą regulacyjnych aspektów planu.
czytaj więcej

Prof. Gietka-Czernel: zażywanie płynu Lugola profilaktycznie jest absurdem i może być szkodliwe

Nie wolno zażywać profilaktycznie płynu Lugola, zawierającego jod. Takie postępowanie jest absurdalne i może być szkodliwe – powiedziała PAP prof. Małgorzata Gietka-Czernel z Kliniki Endokrynologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Efekt zażycia tego płynu i podobnych preparatów jest jedynie przejściowy i krótkotrwały, może natomiast zaburzyć działanie tarczycy - ostrzegła.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 106 » następne