Serwis informacyjny - Tagi: WWER

poprzednie « wiadomości (1-10) z 51 » następne

Rozruch turbiny 2. bloku Leningradzkiej EJ II

W Leningradzkiej Elektrowni Jądrowej II w Rosji przeprowadzono próbny rozruch turbiny bloku energetycznego nr 2 wyposażonego w reaktor WWER-1200. Specjaliści uruchomili turbinę na biegu jałowym i stopniowo zwiększali liczbę obrotów do wartości projektowych, czyli 3000 obrotów na minutę.
czytaj więcej

Moc słowackiej EJ Mochovce wzrośnie z 942 do 1000 MWe

Dzięki rozpoczętym właśnie modernizacjom układu turbinowego moce wytwórcze bloków 1 i 2 słowackiej Elektrowni Jądrowej Mochovce zostaną zwiększone z 471 MWe do 500 MWe. Prace nad modernizacją turbin bloku 2 już się rozpoczęły, a podobne prace na bloku 1 mają się rozpocząć pod koniec roku. Po zakończeniu projektu bloki będą produkować rocznie o 450 GWh więcej energii, bez zwiększania kosztów paliwa i personelu.
czytaj więcej

Rozpoczęto załadunek paliwa jądrowego na bloku nr 1 Białoruskiej EJ

W dniu 7 sierpnia 2020 roku po wydaniu odpowiednich zgód przez Departament Bezpieczeństwa Jądrowego i Radiacyjnego Białoruskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Gosatomnadzor) rozpoczął się załadunek paliwa jądrowego w pierwszym bloku Białoruskiej Elektrowni Jądrowej, której generalnym projektantem i generalnym wykonawcą jest oddział inżynierski rosyjskiej państwowej korporacji Rosatom.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 51 » następne