Serwis informacyjny - Tagi: WWER

poprzednie « wiadomości (1-10) z 66 » następne

MAEA kończy misję doradczą w zakresie bezpieczeństwa jądrowego na Białorusi

Zespół ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej zakończył w piątek misję doradczą w zakresie bezpieczeństwa jądrowego na Białorusi. Celem dwutygodniowej misji Międzynarodowej Służby Doradczej Ochrony Fizycznej (IPPAS) był przegląd krajowego systemu bezpieczeństwa materiałów jądrowych oraz związanych z nimi urządzeń i działań.
czytaj więcej

PI: ZE PAK chce zainwestować z węgierskim MVM w Bałtycką Elektrownię Jądrową

Jak poinformowała wczoraj nieoficjalnie Polityka Insight należąca do Zygmunta Solorza-Żak spółka ZE PAK podjęła rozmowy, z węgierską grupą energetyczną MVM (Magyar Villamos Művek Zártkörűen működő Részvénytársaság) - właścicielem kilku elektrowni, w tym Elektrowni Jądrowej Paks, w zakresie wspólnej inwestycji w Bałtycką Elektrownię Jądrową zlokalizowaną w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim.
czytaj więcej

LMZ wprowadza na rynek wolnoobrotową turbinę o mocy 1255 MWe dla bloków WWER-TOI

Leningradzkie Zakłady Metalowe LMZ, wchodzące w skład firmy Power Machines, poinformowały o zakończeniu testów prototypowej turbiny wolnoobrotowej o mocy 1255 MW. Opanowanie tej technologii sprawiło, że LMZ, jak informuje firma, jest jedynym przedsiębiorstwem na świecie, które produkuje potężne turbiny parowe zarówno w wersji wysokoobrotowej, jak i wolnoobrotowej.
czytaj więcej

Złożono wniosek o pozwolenie na budowę El Dabaa w Egipcie

Egipski Urząd ds. Elektrowni Jądrowych wystąpił do tamtejszego Urzędu Regulacji Jądrowych i Radiologicznych o pozwolenie na budowę pierwszego i drugiego bloku Elektrowni Jądrowej El Dabaa. Czteroblokową elektrownię zgodnie z pakietem kontraktów, które weszły w życie 11 grudnia 2017 roku buduje rosyjski Rosatom. Koncern poinformował, że po uzyskaniu pozwolenia prace budowlane ruszą na pełną skalę.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 66 » następne