poprzednie « wiadomości (111-120) z 196 » następneenergetyka
– SMR-y to projekty cywilizacyjne, które wykroczą poza energetykę, zmieniając Polskę – przekonywał Maciej Wójcik, zastępca dyrektora Departamentu Energetyki Jądrowej KGHM, podczas konferencji Polskiego Towarzystwa Gospodarczego „Perspektywy rozwoju sektora energii w Polsce 2040”.
czytaj więcejenergetyka
Rozbudowana fotowoltaika czy energetyka wiatrowa nie zapewnią wystarczającej mocy prężnemu, polskiemu przemysłowi, to może uczynić jedynie atom – wskazał Andrzej Kensbok z KGHM, podczas debaty eksperckiej na temat transformacji energetycznej Europy Środkowo-Wschodniej, która odbyła się w ramach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
czytaj więcejenergetyka
Brytyjska firma Rolls-Royce SMR potwierdziła, że koncentruje się w poszukiwaniu dogodnej lokalizacji dla swojego małego reaktora modułowego SMR w północnej Walii.
czytaj więcejenergetyka
Przyspieszają prace nad włączeniem taniej, stabilnej i niezależnej od warunków pogodowych energii jądrowej do miksu energetycznego Polski. W odróżnieniu od programu rządowego, który zakłada uruchomienie wielkoskalowej elektrowni jądrowej w 2033 roku, KGHM i Tauron widzą przyszłość energetyki jądrowej w SMR - małych reaktorach modułowych.
czytaj więcejenergetyka
Rok 2029 stanowi realną datę uruchomienia pierwszej polskiej elektrowni jądrowej opartej na technologii małych reaktorów modułowych (SMR). Siedem lat wystarczy, aby wykształcić kadrę potrzebną do obsługi takiego przedsięwzięcia – przekonywał w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prof. Ludwik Pieńkowski, ekspert KGHM i wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
czytaj więcejenergetyka
NuScale Power i Doosan Enerbility (wcześniej Doosan Heavy Industries & Construction) poinformowały o podpisaniu w dniu 25 kwietnia 2022 roku umowy, na podstawie której Doosan rozpocznie produkcję odkuwek dla małych reaktorów modułowych SMR NuScale jeszcze w 2022 roku, z oczekiwaniami produkcji sprzętu na pełną skalę do drugiej połowy 2023 roku.
czytaj więcejenergetyka
25 kwietnia 2022 roku podczas uroczystej ceremonii w Rezydencji Ambasadora USA w Warszawie, przy obecności Pana Ambasadora Mark’a Brzezińskiego i najwyższego szczebla kierownictwa firmy Bechtel Corporation i Westinghouse zostały podpisane porozumienia z 12 polskimi firmami w sprawie potencjalnej budowy dwóch nowych elektrowni jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
Biuro ds. Zdolności Strategicznych Departamentu Obrony USA ogłosiło, że przystąpi do realizacji projektu Pele, którego celem jest zbudowanie i zademonstrowanie prototypowego mobilnego mikroreaktora zasilanego paliwem TRISO w Idaho National Laboratory.
czytaj więcejenergetyka
- W Polsce mamy największą w historii akceptację społeczną dla projektów jądrowych. Potrzeba uniezależnienia się od rosyjskich węglowodorów przyspiesza procesy transformacji energetycznej. Technologia małych reaktorów jądrowych SMR pozwoli KHGM zadbać nie tylko o własne bezpieczeństwo energetyczne - stwierdził Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
czytaj więcejenergetyka
KGHM i TAURON podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł energii, w tym z zastosowaniem małych modułowych reaktorów jądrowych SMR. List intencyjny został podpisany podczas Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022 w Warszawie.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (111-120) z 196 » następne