poprzednie « wiadomości (51-60) z 148 » następnebezpieczeństwo
10 stycznia 2022 roku Prezes Państwowej Agencji Atomistyki oficjalnie wręczył akty powołania pięciu nowym inspektorom dozoru jądrowego pierwszego stopnia.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Dekadę po awarii w elektrowni jądrowej w Fukushimie kilkuset ekspertów spotkało się na konferencji zorganizowanej przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej w Wiedniu, żeby podsumować podjęte do tej pory działania oraz omówić plan dalszego wzmacniania bezpieczeństwa jądrowego.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Czym jest radon? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie? Jak zmierzyć jego stężenie i jak się przed nim chronić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarczy kampania Państwowej Agencji Atomistyki „Poznaj radon”. Pierwsza odsłona kampanii „Poznaj radon” rusza w związku z przypadającym na 7 listopada Europejskim Dniem Radonu.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Państwowa Agencja Atomistyki kontynuuje rozpoczęte w 2016 roku prace nad rozbudową stacji systemu wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych PMS (ang. Permanent Monitoring System). Nowe stacje wzmacniają krajowy system wykrywania skażeń promieniotwórczych przenoszonych drogą atmosferyczną poprzez zwiększoną efektywność wykrywania zdarzeń radiacyjnych.
czytaj więcejbezpieczeństwo
W Dzienniku Ustaw z dnia 27 sierpnia 2021 roku opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2021 roku w sprawie inspektorów dozoru jądrowego, w którym określono szczegółowe warunki i tryb odbywania praktyki przez kandydatów na inspektorów dozoru jądrowego.
czytaj więcejenergetyka
W dniach 20-22 kwietnia 2021 roku Państwowa Agencja Atomistyki wraz z Komisją Dozoru Jądrowego Stanów Zjednoczonych Ameryki (US NRC) przeprowadziły wirtualny warsztat na temat efektywnego zarządzania oceną dokumentacji technicznej dołączonej do wniosku o zezwolenie na budowę obiektu jądrowego.
czytaj więcejbezpieczeństwo
W Dzienniku Ustaw ogłoszono rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 marca 2021 r. w sprawie przypadków, w których wykonywanie działalności związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące pochodzące od naturalnych izotopów promieniotwórczych nie wymaga powiadomienia (Dz. U. poz. 627). Ma ono na celu dookreślenie zakresu działalności związanych z narażeniem na promieniowanie jonizujące, które podlegają reglamentacji zgodnie z art. 4 ust. 1a ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. – Prawo atomowe.
czytaj więcejenergetyka
W dniach 16- 17 marca 2021 r. odbyły się polsko-japońskie warsztaty online na temat oceny oddziaływania na środowisko (ooś) elektrowni jądrowych. Zorganizowało je Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspólnie z Centrum Współpracy Międzynarodowej Japońskiego Forum Przemysłu Jądrowego JICC.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Prezes Państwowej Agencji Atomistyki dr Łukasz Młynarkiewicz wziął udział w dwustronnym spotkaniu z Christopherem T. Hansonem, nowo wybranym Przewodniczącym Amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego (US NRC). Rozmowa odbyła się 23 lutego w trybie zdalnym.
czytaj więcejenergetyka
W Dzienniku Ustaw ogłoszono pięć nowych aktów wykonawczych do ustawy – Prawo atomowe. Mają one na celu zwiększenie poziomu ochrony radiologicznej przy pracy ze źródłami promieniotwórczymi. Nowe przepisy wdrażają również wymagania w zakresie pomiarów zawartości wybranych izotopów promieniotwórczych w materiałach budowlanych.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (51-60) z 148 » następne