Serwis informacyjny - Tagi: PAA

poprzednie « wiadomości (31-40) z 141 » następne

Nowy partner PAA we współpracy dozorowej

Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała o nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem zagranicznym. Jest nim urząd dozoru jądrowego Słowenii SNSA (ang. Slovenian Nuclear Safety Administration). Umowę o współpracy w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej podpisano podczas wizyty 24 maja 2022 roku przedstawicieli PAA w słoweńskiej Lublanie.
czytaj więcej

Polscy eksperci PAA i UDT zapoznają się z amerykańską technologią jądrową

Przedstawiciele Państwowej Agencji Atomistyki oraz Urzędu Dozoru Technicznego uczestniczą w trzymiesięcznych programach stażowych (OJT – on-the-job training) w Stanach Zjednoczonych. Celem wyjazdu jest wzmocnienie zaplecza ekspertów i inspektorów, którzy będą brali udział w procesie nadzoru budowy oraz eksploatacji elektrowni jądrowej w Polsce.
czytaj więcej

40 lat Państwowej Agencji Atomistyki

27 lutego 1982 roku stanowi ważną datę w historii polskiej atomistyki. Tego dnia Sejm uchwalił ustawę o utworzeniu Państwowej Agencji Atomistyki – weszła ona w życie 9 marca 1982 roku. Z tą datą formalnie powstała Państwowa Agencja Atomistyki. Na początku swojego istnienia Agencja nadzorowała działalności wykorzystujące źródła promieniotwórcze w sposób pośredni, m.in. poprzez podległe wówczas Agencji Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej.
czytaj więcej

Europejskie urzędy dozoru jądrowego przyjęły wspólne stanowisko w sprawie bezpieczeństwa obiektów jądrowych na Ukrainie w związku z agresją militarną Federacji Rosyjskiej

Wczoraj, na nadzwyczajnym posiedzeniu, Europejska Grupa Regulatorów Jądrowych ENSREG spotkała się z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz ukraińskiego urzędu dozoru jądrowego SNRIU. Polska była reprezentowana przez Prezesa i Wiceprezesa Państwowej Agencji Atomistyki. Spotkanie ENSREG było poświęcone sytuacji na Ukrainie.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (31-40) z 141 » następne