poprzednie « wiadomości (31-40) z 148 » następnenauka
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Fundacja nuclear.pl we współpracy z TUV Nord Polska Sp. z o. o., mają zaszczyt zaprosić Państwa na najważniejsze w 2022 roku wydarzenie skierowane do firm zainteresowanych udziałem w projekcie budowy pierwszej, polskiej elektrowni jądrowej.
czytaj więcejbezpieczeństwo
O dozorowych wyzwaniach związanych z Programem polskiej energetyki jądrowej, planowanych działaniach rozmawiał Prezes Państwowej Agencji Atomistyki z Przewodniczącym francuskiego urzędu dozoru jądrowego ASN. Delegacja polska spotkała się również z kierownictwem Instytutu Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Jądrowego we Francji.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania biuletynu wydawanego przez Państwową Agencję Atomistyki „Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna”.
czytaj więcejenergetyka
Wczoraj do Państwowej Agancji Atomistyki wpłynął również wniosek spółki KGHM Polska Miedź o wydanie ogólnej opinii dotyczącej planowanych rozwiązań organizacyjno-technicznych stosowanych w reaktorze NuScale. Była to pierwsza aplikacja dotycząca technologii SMR, złożona do Państwowej Agencji Atomistyki, jako drugi podobny wniosek dotyczący reaktora BWRX-300 złożył wczoraj Orlen Synthos Green Energy.
czytaj więcejenergetyka
Jak podała Państwowa Agencja Atomistyki firma Orlen Synthos Green Energy złożyła w piątek 8 lipca wniosek o wydanie ogólnej opinii przez Prezesa PAA, dotyczącej małego reaktora modułowego BWRX-300.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Agresja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, działania militarne prowadzone wokół ukraińskich obiektów jądrowych wywołały niepokoje na całym świecie. Stanowiły też wyzwanie nie tylko dla Państwowej Agencji Atomistyki, ale innych instytucji skupionych w obszarze bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej. Prowadzone do tej pory działania wojenne nie spowodowały zagrożenia radiacyjnego w Polsce, ale zdecydowanie zwróciły uwagę na bezpieczeństwo radiacyjne.
czytaj więcejnauka
W sobotę, 25 czerwca wojska rosyjskie dokonały kolejnego ostrzału Charkowskiego Instytutu Fizyki i Techniki, na terenie którego znajduje się budynek z reaktorem „Źródło neutronów”. Wskutek działań agresora uszkodzone zostały systemy wentylacyjne oraz chłodzenia, generatory diesla i ściany obiektu.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała o nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem zagranicznym. Jest nim urząd dozoru jądrowego Słowenii SNSA (ang. Slovenian Nuclear Safety Administration). Umowę o współpracy w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej podpisano podczas wizyty 24 maja 2022 roku przedstawicieli PAA w słoweńskiej Lublanie.
czytaj więcejenergetyka
Przedstawiciele Państwowej Agencji Atomistyki oraz Urzędu Dozoru Technicznego uczestniczą w trzymiesięcznych programach stażowych (OJT – on-the-job training) w Stanach Zjednoczonych. Celem wyjazdu jest wzmocnienie zaplecza ekspertów i inspektorów, którzy będą brali udział w procesie nadzoru budowy oraz eksploatacji elektrowni jądrowej w Polsce.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia strategii i polityki w zakresie rozwoju bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Rzeczypospolitej Polskiej, przedłożoną przez ministra klimatu i środowiska.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (31-40) z 148 » następne