poprzednie « wiadomości (1-10) z 16 » następneenergetyka
Firma KGHM Polska Miedź poinformowała, iż do Polski z kilkudniową wizytą przybyli przedstawiciele amerykańskiej firmy NuScale Power, którzy oprócz spotkań z najwyższą kadrą zarządzającą KGHM, zaplanowane mają również rozmowy w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
czytaj więcejenergetyka
Posłanki i posłowie Partii Razem złożyli 20 lipca interpelację do prezesa Rady Ministrów w sprawie realizacji „Programu polskiej energetyki jądrowej”.
czytaj więcejenergetyka
Poziom SMRozy w Polsce sięgnął absurdu. Po dotychczasowych umowach o współpracy czy porozumieniach pomiędzy Synthos Green Energy, PKN Orlen a GE Hitachi, KGHM, Unimot czy Tauron a Nuscale pod koniec czerwca podobną umowę z amerykańską firmą Last Energy podpisała Enea a wczoraj Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z wrocławską firmą DB Energy.
czytaj więcejnauka
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Fundacja nuclear.pl we współpracy z TUV Nord Polska Sp. z o. o., mają zaszczyt zaprosić Państwa na najważniejsze w 2022 roku wydarzenie skierowane do firm zainteresowanych udziałem w projekcie budowy pierwszej, polskiej elektrowni jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
Wczoraj do Państwowej Agancji Atomistyki wpłynął również wniosek spółki KGHM Polska Miedź o wydanie ogólnej opinii dotyczącej planowanych rozwiązań organizacyjno-technicznych stosowanych w reaktorze NuScale. Była to pierwsza aplikacja dotycząca technologii SMR, złożona do Państwowej Agencji Atomistyki, jako drugi podobny wniosek dotyczący reaktora BWRX-300 złożył wczoraj Orlen Synthos Green Energy.
czytaj więcejenergetyka
– SMR-y to projekty cywilizacyjne, które wykroczą poza energetykę, zmieniając Polskę – przekonywał Maciej Wójcik, zastępca dyrektora Departamentu Energetyki Jądrowej KGHM, podczas konferencji Polskiego Towarzystwa Gospodarczego „Perspektywy rozwoju sektora energii w Polsce 2040”.
czytaj więcejenergetyka
Rozbudowana fotowoltaika czy energetyka wiatrowa nie zapewnią wystarczającej mocy prężnemu, polskiemu przemysłowi, to może uczynić jedynie atom – wskazał Andrzej Kensbok z KGHM, podczas debaty eksperckiej na temat transformacji energetycznej Europy Środkowo-Wschodniej, która odbyła się w ramach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
czytaj więcejenergetyka
Przyspieszają prace nad włączeniem taniej, stabilnej i niezależnej od warunków pogodowych energii jądrowej do miksu energetycznego Polski. W odróżnieniu od programu rządowego, który zakłada uruchomienie wielkoskalowej elektrowni jądrowej w 2033 roku, KGHM i Tauron widzą przyszłość energetyki jądrowej w SMR - małych reaktorach modułowych.
czytaj więcejenergetyka
Rok 2029 stanowi realną datę uruchomienia pierwszej polskiej elektrowni jądrowej opartej na technologii małych reaktorów modułowych (SMR). Siedem lat wystarczy, aby wykształcić kadrę potrzebną do obsługi takiego przedsięwzięcia – przekonywał w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prof. Ludwik Pieńkowski, ekspert KGHM i wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
czytaj więcejenergetyka
- W Polsce mamy największą w historii akceptację społeczną dla projektów jądrowych. Potrzeba uniezależnienia się od rosyjskich węglowodorów przyspiesza procesy transformacji energetycznej. Technologia małych reaktorów jądrowych SMR pozwoli KHGM zadbać nie tylko o własne bezpieczeństwo energetyczne - stwierdził Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1-10) z 16 » następne