Serwis informacyjny - Tagi: KGHM

poprzednie « wiadomości (1-10) z 11 » następne

KGHM na Forum w Davos: rosnące potrzeby wielkiego przemysłu zaspokoić może tylko bezpieczny atom

Rozbudowana fotowoltaika czy energetyka wiatrowa nie zapewnią wystarczającej mocy prężnemu, polskiemu przemysłowi, to może uczynić jedynie atom – wskazał Andrzej Kensbok z KGHM, podczas debaty eksperckiej na temat transformacji energetycznej Europy Środkowo-Wschodniej, która odbyła się w ramach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
czytaj więcej

📺 KGHM na EKG: 7 lat wystarczy, by wykształcić kadrę potrzebną do obsługi elektrowni jądrowej

Rok 2029 stanowi realną datę uruchomienia pierwszej polskiej elektrowni jądrowej opartej na technologii małych reaktorów modułowych (SMR). Siedem lat wystarczy, aby wykształcić kadrę potrzebną do obsługi takiego przedsięwzięcia – przekonywał w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prof. Ludwik Pieńkowski, ekspert KGHM i wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
czytaj więcej

Prezes KGHM: ponad 80 proc. Polaków akceptuje atom jako źródło energii

- W Polsce mamy największą w historii akceptację społeczną dla projektów jądrowych. Potrzeba uniezależnienia się od rosyjskich węglowodorów przyspiesza procesy transformacji energetycznej. Technologia małych reaktorów jądrowych SMR pozwoli KHGM zadbać nie tylko o własne bezpieczeństwo energetyczne - stwierdził Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.
czytaj więcej

UAMPS wystąpi do US NRC z wnioskiem o wydanie zintegrowanego zezwolenia w styczniu 2024

Jak informuje portal NucNet, jeszcze w końcu stycznia b.r. Utah Associated Municipal Power Systems (UAMPS) poinformował oficjalnie amerykański dozór jądrowy NRC o zamiarze złożenia wniosku o wydanie zintegrowanego zezwolenia na budowę i eksploatację obiektu jądrowego w styczniu 2024. Wniosek ma dotyczyć planowanej na terenie Idaho National Laboratory instalacji, wykorzystującej technologię małych reaktorów modułowych NuScale.
czytaj więcej

KGHM Polska Miedź i Nuscale Power będą rozwijać technologie reaktorów SMR

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. poinformował w opublikowanym wczoraj raporcie bieżącym, że wyraził zgodę na zawarcie trójstronnego porozumienia pomiędzy spółką, firmą Nuscale Power rozwijającą technologię reaktorów SMR oraz firmą doradczą PBE Molecule w zakresie przygotowań do realizacji inwestycji polegającej na budowie jądrowych źródeł energii.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 11 » następne